W tym roku maj zaskoczył wszystkich Polaków. Porównując ten miesiąc do poprzedniego zauważyć można było załamanie pogody.

Początek wiosny przyniósł dużo słońca i praktycznie całkowity brak opadów deszczu. W konsekwencji wiele rolników skarżyło się na problemy z suszą.

Maj był za to zupełnie inny i pełen zmiennej pogody. Z tego powodu zdecydowanie zapamiętamy go jako dużo chłodniejszy niż w poprzednich latach. W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z częstymi opadami deszczu.

Jakiej pogody możemy spodziewać się w weekend?

Pogoda na weekend, źródło: Interia
Pogoda na weekend, źródło: Interia
Pogoda na weekend, źródło: Interia

Sobotnia prognoza pogody. Aura nie będzie zbyt sprzyjająca

Według najnowszych informacji, we wchodniej, centralnej i południowej części Polski będziemy mieli do czynienia z pochmurną aurą. Miejscami może pojawić się deszcz do 10 litrów na metr kwadratowy, a nawet dwukrotnie więcej na wschodzie i w górach.

W innych częściach kraju będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 19 stopni w województwie lubuskim.

Wiatr przeważnie będzie słaby i umiarkowany. W niektórych częściach silny do 60 kilometrów na godzinę, a nawet do 70 kilometrów na godzinę na Wybrzeżu.

Pogoda na weekend, źródło: Onet
Pogoda na weekend, źródło: Onet
Pogoda na weekend, źródło: Onet

Niedziela równie deszczowa

W niedzielę pogoda będzie bardzo podobna. Deszcz nadal pozostanie nad Polską, ale opady będą mniejsze ze względu na powoli słabnący niż.

Do południa najwięcej popada w centralnej części Polski. Przez cały dzień ma utrzymać się w środkowo południowych i południowo wschodnych regionach. Najbardziej słoneczna pogoda będzie na północy. W niektórych miejscach temperatura wzrośnie do nawet 20 stopni Celsjusza.

Niestety nawet słonecznej aurze towarzyszyć będzie silny wiatr z północnego wschodu. Z tego powodu odczuwalna temperatura będzie niższa.

Może zainteresuje Cię to: POGODA NA WEEKEND NIE NASTRAJA OPTYMISTYCZNIE. IMGW WYDAŁO ALERTY DLA WIELU WOJEWÓDZTW, MOŻE SPAŚĆ ŚNIEG

Zobacz także: CZY JUŻ NIEDŁUGO BĘDZIEMY MOGLI CIESZYĆ SIĘ WYSOKIMI TEMPERATURAMI W NASZYM KRAJU? METEOROLODZY NIE POZOSTAWIAJĄ ZŁUDZEŃ

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: IMGW WYDAJE OSTRZEŻENIE PIERWSZEGO STOPNIA. POGODA W KILKU WOJEWÓDZTWACH BĘDZIE NAPRAWDĘ NIEBEZPIECZNA