Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne statystyki epidemiczne z Polski. Mamy 141 nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów z powodu COVID-19 osiągnęła 1043 przypadki.

Resort zdrowia publikuje najświeższe dane

YT

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze informacje na mediach społecznościowych. Pięć kolejnych ofiar śmiertelnych cierpiało na choroby współtowarzyszące.

Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirusem z województw: śląskiego (98), dolnośląskiego (13), opolskiego (9), świętokrzyskiego (6), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (3), podkarpackiego (2), lubuskiego (1). ❗ Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Zgierz, 65-K Poznań, 86-K Starachowice, 51-K, 87-K Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. ℹ W związku z przekazanym przez WSSE Lublin raportem dotyczącym 2 błędnie zaraportowanych przypadków zakażenia z dnia 27 maja, odejmujemy je ze statystyk. ➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 2️⃣2️⃣ 9️⃣6️⃣4️⃣/1 043 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Z dziennego raportu o koronawirusie w Polsce wiemy, że aktualnie 2035 osób jest hospitalizowanych, 7995 osób objętych jest kwarantanną, 18224 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym, a ozdrowieńców mamy obecnie 10692.

Niesamowita podróż aktora: Mężczyzna znalazł się po " drugiej stronie". Opowiedział o tym, co zobaczył i czego się dowiedział

Zaskoczenie na cmentarzu: Na jednym z polskich cmentarzy pojawiły się kartki z zaskakującą wiadomością. Jej treść wprawia w osłupienie