Koronawirus diametralnie zmienił naszą codzienność. Trzeba jednak przyznać, że – według testów – w Polsce nie został powtórzony model włoski czy francuski. Całkiem dobrze radzimy sobie z względną kontrolą wirusa z Wuhan.

Dzięki szybko wprowadzonym i zdecydowanym obostrzeniom w polskich szpitalach wciąż są miejsca dla chorych, którzy mogliby wymagać hospitalizacji, a w codziennych raportach Ministerstwa Zdrowia widać, że sytuacja nie rozwija się w tak tragiczny sposób, jak w niektórych krajach.

Łukasz Szumowski w szczerych słowach na temat koronawirusa

Koronawirus wciąż pozostaje na świeczniku i prawdopodobnie ten stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez długi czas. Słowa ministra zdrowia sprawiły, że całkiem zmieniło się oblicze pandemii, której doświadcza nasz kraj.

Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

Jak zauważa portal Gazeta.pl, w wywiadzie udzielonym na antenie TVP Info Łukasz Szumowski postanowił opowiedzieć o powodach zniesienia obostrzeń. Przypomnijmy: ogłoszono już czwarty etap odmrażania gospodarki, co więcej, już od jutra w wiele miejsc (a przede wszystkim na spacer) pójdziemy bez maseczek.

To właśnie tej ostatniej kwestii dotyczyła wypowiedź ministra.

- Czym innym są ogniska takie jak kopalnie czy fabryki, a czym innym są rozproszone nowe przypadki w transmisji poziomej. One oznaczałyby, że mamy dużo chorych na ulicach, a jeżeli nie mamy tych transmisji poziomych dużo, to oznacza, że spotkanie na ulicy drugiego chorego jest bardzo mało prawdopodobne, więc można już zacząć luzować, zwłaszcza w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu – wyjaśniał Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

Dodał także, że noszenie maseczek w miejscach zamkniętych jest wciąż obowiązkowe. Istotnie – w nowych zasadach mowa jedynie o możliwości przebywania bez nich w lokalach gastronomicznych.

Przypomnij sobie o… ZARAŻONA KORONAWIRUSEM FRYZJERKA PRZYJMOWAŁA KLIENTÓW. WICEMINISTER ZDROWIA TŁUMACZY, CO DALEJ Z BRANŻĄ USŁUGOWĄ

Jak informował portal Życie: CORAZ WIĘKSZA LICZBA POLAKÓW ZGŁASZA SIĘ NA SZPITALNE ODDZIAŁY RATUNKOWE. LEKARZE ALARMUJĄ, ŻE TO WSTĘP DO PROBLEMÓW

Portal Życie pisał również o… KUBA WOJEWÓDZKI OTWIERA KOLEJNĄ RESTAURACJĘ. CENY ZWALAJĄ Z NÓG. CZY KRÓL TVN-U ZAGROZI POZYCJI MAGDY GESSLER?