Jak podaje "se.pl", rząd zmienił wieloletnią zasadę, aby nie pomijać wskaźników kwartalnych przy obliczeniach waloryzacji w czerwcu. Jakie będą tego konsekwencje?

Nie musisz już unikać przejścia na emeryturę w czerwcu

Wielu Polaków odkładało przejście na emeryturę przeważnie z dwóch powodów. Po pierwsze, po osiągnięciu wieku emerytalnego obawiali się, że gdy od razu przejdą na emeryturę, ich świadczenie nie będzie wystarczające, by godnie żyć.

YT

Kalkulacjom nie ma końca. Innym ważnym powodem było to, że nawet gdy osiągali wiek emerytalny w okolicach czerwca, pod żadnym pozorem nie chcieli składać wniosku w czerwcu, aby nie mieć zmniejszonej kwoty. Rząd postanowił to zmienić.

Od pierwszego czerwca bieżącego roku, przejdziesz na emeryturę na tych samych zasadach, co w inne miesiące. Świadczenie emerytalne będzie naliczane jednakowo, bez pomijania waloryzacji kwartalnej. To oznacza, że mozna zyskać nawet kilkaset złotych.

Co sądzisz o pomyśle rządu? Czy te zmiany wpłyną pozytywnie na naszą gospodarkę?

Przypomnij sobie o czym jeszcze pisaliśmy: NIEZAPOMNIANE CHWILE PODCZAS ŚLUBU. TO, CO ZROBIŁ PAN MŁODY DOPROWADZA DO ŁEZ

Jak informował portal "Życie": PRAWDZIWA MIŁOŚĆ ZDARZA SIĘ RÓWNIEŻ WŚRÓD ZWIERZĄT. TO VIDEO JEST TEGO NAJLEPSZYM PRZYKŁADEM

Czy stan księcia Karola jest poważny: KSIĄŻĘ KAROL JEST POWAŻNIE CHORY. LEKARZE NIE DAJĄ MU NAWET ROKU. CO MU JEST?