Polacy są już zmęczeni zmianami, które wymusiła pandemia koronawirusa. Nie ma się co dziwić – codzienność nie wygląda już jak dotychczas, wisi nad nami widmo kryzysu, a mimo stopniowego znoszenia obostrzeń długo jeszcze potrwa, zanim wróci codzienność, której doświadczaliśmy dotychczas.

Większość z nas z uwagą śledzi nowe opinie ekspertów, informacje na temat koronawirusa, raporty Ministerstwa Zdrowia oraz ogłoszenia o znoszeniu kolejnych obostrzeń.

Co powiedział Łukasz Szumowski na temat pandemii koronawirusa?

Podczas jednej z ostatnich konferencji Łukasz Szumowski powiedział ważne słowa.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

- Ogromna większość kraju ma tendencję spadkową, jeśli chodzi o przebieg epidemii koronawirusa w Polsce. Nie osiągnęły tego jedynie trzy województwa: śląskie, wielkopolskie i łódzkie. Większość zachorowań dotyczy jednak dużych ognisk jak np. w kopalniach czy fabryce mebli. Szybko je opanowaliśmy. Zrobiliśmy 40 tys. testów – zaznaczył.

Jak podaje WP.pl, minister zdrowia podkreślił, iż obecnie bada się rodziny zakażonych.

- Jeszcze przez parę dni te zakażenia będą stosunkowo wysokie, ale te osoby są w kwarantannie. To oznacza, że nie ma transmisji poziomej, która najbardziej nas niepokoi, czyli zarażenia na ulicy czy w przestrzeni publicznej. Dzięki temu możemy znieść ograniczenia dotyczące maseczek – wyjaśniał.

- Nie ma dramatycznych obrazów, że trzeba było wybierać, kto będzie leczony. Teraz ponad 80 proc. łóżek oraz 90 proc. respiratorów jest wolnych i czeka na pacjentów. To oznacza poluzowanie obostrzeń. Szpitale będą normalnie funkcjonować. Jestem przekonany, że za kilka dni albo na początku tygodnia liczby zaczną spadać. To nie będzie jednak oznaczać końca epidemii – zakończył.

Łukasz Szumowski i Andrzej Duda. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski i Andrzej Duda. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski i Andrzej Duda. Źródło: Youtube

Jego słowa brzmią dość optymistycznie. Oczywistym jest, że powrót do normy zajmie trochę czasu, jednak sytuacja obecnie jest dość opanowana.

Przypomnij sobie o… INFORMACJA, NA KTÓRĄ CZEKALI WSZYSCY AKTYWNI POLACY. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POINFORMOWAŁ O TERMINIE ZNIESIENIA ISTOTNEGO OBOSTRZENIA

Jak informował portal Życie: ZUPEŁNIE NOWE ZASADY W SKLEPACH. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI OGŁOSIŁ ZMIANY W PROWADZENIU HANDLU PODCZAS PANUJĄCEJ SYTUACJI

Portal Życie pisał również o… WYJĄTKOWY PRZEJAW PSIEJ WIERNOŚCI. PIES CZEKAŁ PRZEZ TRZY MIESIĄCE PRZED SZPITALEM NA WŁAŚCICIELA. CO STAŁO SIE DALEJ?