„Sprzedam tanio termin wesela” to jedna z najczęściej wpisywanych w internetowe aukcje i ogłoszenia wraz z ostatnich tygodniach. Epidemia koronawirusa i liczne obostrzenia wiążą się z zakazem organizacji zgromadzeń, w tym wesel powyżej 50 osób w lokalach gastronomicznych.

Choć polskie władze deklarują, że już wkrótce będzie można bawić się na imprezie weselnej – oczywiście z odpowiednim reżimem sanitarnych – to nie przekonuje narzeczonych, którzy chcą przełożyć swoje wesele na jesień lub najlepiej na przyszły rok. Nie chcąc jednak tracić zaliczki za salę ogłaszają w Internecie, że chętnie odsprzedadzą swój pierwotny termin w lokalu. Niestety, wielu z nich funduszy nie odzyska – zainteresowanie jest raczej mierne!

W sieci kwitnie handel terminami wesel. Narzeczeni chcąc odzyskać zaliczkę za imprezę zamieszczają masę ogłoszeń

Planowanie ślubu i wesela bardzo często trwa naprawdę kilka lat, więc epidemia koronawirusa zburzyła plany tysięcy narzeczonych, którzy w tym roku mieli stać się małżeństwem i bawić na wymarzonym weselu. Niestety, pandemia koronawirusa zrobiła swoje i wiele osób próbuje odzyskać choć część pieniędzy. Właśnie dlatego w Internecie kwitnie handel terminami.

Jak informuje portal kobieta.wp.pl. wielu narzeczonych zgłasza problem z odzyskaniem zaliczek, choć ogromna większość właścicieli lokali gastronomicznych i hotelarzy idzie klientom na rękę – przekładają terminy bez mrugnięcia okiem bez żądania dodatkowej opłaty. Ci, którzy mają szczęście nie mają powodów do obaw, jednak istnieje spora grup młodych par, które są zmuszone do sprzedaży terminu bez gwarancji odzyskania pieniędzy.

Jeśli nikt nie skusi się na ich ofertę nie tylko stracą pieniądze, ale przez zerwanie umowy zostaną zmuszeni o zapłacenia kary umownej! Podobnie jest z usługami okołoweselnymi – fotografem, fryzjerami, kosmetyczkami, zespołami muzycznymi czy DJ-ami.

Przypomnij sobie o… ALEKSANDRA KOSTKA PRZEŻYWA BARDZO TRUDNE CHWILE. POPULARNA POGODYNKA POTRZEBUJE WSPARCIA

Jak informował portal Życie: NIEZWYKŁY WYSTĘP TANECZNY. TO NAGRANIE ZROBIŁO FURORĘ W SIECI

Portal Życie pisał również o… DODAJEMY JAJKA DO KAPUSTY I GOTUJEMY NA ŚNIADANIE, LUNCH LUB KOLACJĘ