To się nazywa inwencja twórcza! Pielęgniarki pracujące w Szpitalu Specjalistycznym im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach postanowiły zwrócić się do pacjentów z nietypowym apelem.

Za pomocą zabawnego tańca do wielkiego przeboju ”Bella Ciao” zachęciły wszystkich, którzy mogą potencjalnie chorować na koronawirusa, by od razu mówili o swoich objawach i nie okłamywali personelu medycznego. Dzięki temu uda się zapobiec tragedii wielu innych ludzi!

Pielęgniarki z Katowic poprzez zabawne wideo proszą o niezatajanie prawdy dotyczącej możliwego chorowania na COVID-19. Nagranie robi furorę w sieci!

Pielęgniarki pracujące w katowickim Szpitalu Specjalistycznym im. prof. E. Michałowskiego postanowiły stworzyć własną wersję tradycyjnej włoskiej piosenki „Bella Ciao”. Nagranie z ich udziałem, na którym możemy zobaczyć je tańczące w kombinezonach ochronnych zrobiło w sieci prawdziwą furorę.

Panie postanowiły same napisać tekst, w którym apelują o mówienie prawdy o możliwym chorowaniu na COVID-19 i zaprzestaniu narażania personelu medycznego i innych pacjentów na zarażenie. Robią to w przystępny i zabawny sposób!

- Gdy wzywasz pomoc lub tu przychodzisz, oj nie kłam nas, nie kłam nas, nie kłam nas, nas, nas. To bezpieczeństwo jest najważniejsze, nie ignoruj zasad tych. (...) A gdy nas okłamiesz, zarazisz nas, zarazisz nas, nas, nas. Nie pomożemy wtedy nikomu, gdy w kwarantannie zamkną nas – śpiewają pielęgniarki i tańczą w rytm znanego przeboju.

Internauci są pod ogromnym wrażeniem całej akcji i nie szczędzą pielęgniarkom komplementów.

Najlepszy szpital na Śląsku ♥ Jesteście super! Brawo dla Was i dla Waszej kreatywności! Czekamy na występ także lekarzy! – możemy przeczytać w komentarzach.

🥰 Troszczymy się o Was, zadbajcie też, prosimy, o nas! 🎬 Znacie BELLA CIAO z La Casa de Papel? 💃To poznajcie naszą wersję tej ludowej włoskiej melodii znanej z hiszpańskiego serialu... 😁 #nieklamnas #nieklammedyka #zdrowymoczowy

Gepostet von MED Holding Szpital Specjalistyczny im. E. Michałowskiego w Katowicach am Freitag, 22. Mai 2020

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS