Znakomita większość trzecioklasistów nie wyobraża sobie nie mieć Komunii Świętej i przyjęcia komunijnego. Nie chodzi bowiem jedynie o przyjęcie Chrystusa do serca, ale również o uroczysty obiad i wręczanie prezentów.

Niestety, w tym roku ceremonie Pierwszej Komunii Świętej nie odbędą się w normalnym trybie. Ogromna większość parafii przesunęła uroczystości na jesień, a wraz z nimi rodzice postanowili przełożyć przyjęcia komunijne na czas, gdy zniesione zostaną obostrzenia dotyczące organizacji przyjęć w lokalach gastronomicznych.

W tej chwili rodzice nie są chcą ryzykować bezpieczeństwa bliskich. Jednak przeciwko organizacji przyjęć w tym roku jest wielu chrzestnych, którzy uważają, że to zwykłe narażanie gości.

Wiele osób nie zgadza się na organizację przyjęć komunijnych jesienią. Zdaniem sporej liczby chrzestnych to narażanie gości na ryzyko zachorowana na COVID-19

Dziś daty organizacji Pierwszej Komunii Świętej i przyjęć komunijnych należą do biskupów i samych rodziców. W większości jedna i druga grupa nie chce rezygnować z uroczystości przyjęcia sakramentu i ceremonii rodzinnej. Przeciwko temu protestuje jednak wielu chrzestnych, którzy mając sami dzieci uważają, że jest to narażanie innych na możliwość zachorowania. Uważają, że to skrajny egoizm, a chrzestni mają prawo do ochrony własnego zdrowia.

Jeden z czytelników serwisu kobieta.wp.pl, który opublikował list mężczyzny, uważa, że w tym roku Komunia Święta powinna być przeżyciem duchowym, a nie komercyjną imprezą i potencjalnym festynem koronawirusa.

Ze zdaniem mężczyzny zgadza się jeden z epidemiologów, Bartłomiej Rawski, który przekonuje, że przesuwanie terminu Komunii Świętej na jesień to potencjalne zagrożenie z powodu spadku odporności, chłodnych dni itd.

Zdaniem lekarza, wirus zostanie z nami na lata, a druga fala epidemii przyjdzie właśnie jesienią. Zatem czerwiec i miesiące letnie to zdecydowanie lepszy pomysł. Według lekarza, jesienią najpewniej czeka nas drugi „lockdown”.

Zobacz także: STANOWCZE SŁOWA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO. MINISTER ZDROWIA POWIEDZIAŁ WYRAŹNIE, CO MYŚLI O MEDIALNEJ NAGONCE NA JEGO RODZINĘ

Może zainteresuje Cię to: MINISTER ZDROWIA ŁUKASZ SZUMOWSKI PRZEKAZAŁ INFORMACJE ODNOŚNIE NOWYCH OGNISK WIRUSA W NASZYM KRAJU. KIEDY MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ KOŃCA EPIDEMII

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS