Po trzech dniach, za jej zabójstwo zatrzymano 22-letniego wówczas Jakuba A. Zmasakrowane i nagie ciało dziewczynki porzucił w pobliskim lesie.

Motywy zbrodni

YT

Motywem jego zbrodni było uczucie do mamy Kristiny. Jakub A. sądził, że dziewczynka odwodziła mamę od związku z nim, jednak należy zaznaczyć, że - jak podaje "wp.pl" - mama Kristiny była jednocześnie ciotką mordercy, który był od niej dużo młodszy. Dziewczynka znała swojego mordercę, tym łatwiej mu było ją dopaść...

Możliwość postawienia Jakubowi A. nowych zarzutów umożliwić może Facebook

Jak donoszą niezależne media, prowadzący sprawę prokuratorzy chcą zwrócić się do amerykańskiego administratora Facebooka o udostępnienie treści konwersacji, jakie prowadził morderca Kristiny.

YT

Jeden ze znajomych sprawcy zeznał bowiem, że usiłował on wynająć go do zamordowania dziewczynki. Ponoć od dawna planował tę zbrodnię, a to wszystko będzie można potwierdzić poznając treść konwersacji prowadzonych przez sprawcę na Facebooku.

Według opinii biegłych, mężczyzna był poczytalny podczas planowania zbrodni, jak i w trakcie jej dokonywania. Ustalono, że przygotowując się do zabójstwa Kristiny, nabył nowe ubrania i usiłował zapewnić sobie alibi. W internecie wyszukiwał informacji na temat sposobów upozorowania motywu na tle seksualnym. Innymi słowy chciał, aby śledczy byli przekonani, że Kristinę zamordował pedofil.

Łukasz Szumowski i jego maseczki: Ważny apel ministra Łukasza Szumowskiego dotyczący maseczek. Epidemia nadal groźna

Prosty sposób na suszenie prania: Za oknem ulewa, a pranie w pralce? Istnieje proste rozwiązanie na suszenie ubrań mimo wilgoci