To, co stało się w Bydgoszczy wydaje się być normą w całej Polsce, gdyż donoszą o tym kierowcy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zgodnie z informacjami serwisu Interia.pl, polscy policjanci zaczęli wlepiać mandaty za niewielkie przewinienie, które dla większości kierowców jest błahostką nadającą się co najwyżej na upomnienie. Kilku kierowców zostało już jednak ukaranych i są oburzeni.

W Polsce najwyższy mandat, jaki można otrzymać za złamanie przepisów ruchu drogowego w zakresie przekroczenia prędkości to 500 złotych. Dodatkowy bonus w postaci morza punktów karnych kierowcy mogą dostać za naruszenie przepisów dotyczących pieszych na przejściu. Do takiej niecodziennej sytuacji doszło w Bydgoszczy.

W jednym z polskich miast pojawiło się mobilne centrum monitoringu. Dzięki temu jeden z kierowców „zarobił” nie tylko potężny mandat, ale sporo punktów karnych

Niestety, Polska wciąż pozostaje na szarym końcu państw europejskich, w których przejścia dla pieszych ze światłami są obowiązującą normą. W naszym kraju taką „zebrę” możemy spotkać na aż połowie istniejących skrzyżowań. Policjanci z Bydgoszczy wpadli zatem na genialny pomysł, jak zapobiegać nieprawidłowym zachowaniom kierowców w pobliżu takich przejść dla pieszych.

Czym ejst mobilne centrum monitoringu? To nieoznakowany radiowóz z kamerami umieszczony na dachu. Choć policjantom nie udało się znaleźć twardych dowodów na wymuszanie przejazdu na pasach to znaleźli taki przepis, którego złamanie obciążyło kilku kierowców wielkimi mandatami i punktami karnymi.

O co chodzi? O przejazd przez przejście, zanim osoby przechodzące z drugiej strony pasów (czyli zanim weszły na chodnik) zdążyły zejść z jezdni. Za tę kuriozalną sytuację spora liczba kierowców dostała mandat w wysokości 500 złotych i po 10 punktów, mimo tego, że piesi znajdowali się o minimum 3 metry od samochodów.

Okazuje się jednak, że mandaty najpewniej zostały wypisane bezpodstawnie, a osoby, które je dostały z dużą pewnością wygrają w sądzie.

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS