Oto historia ku przestrodze! 72-letnia mieszkanka Siemianowic Śląskich na Górnym Śląsku o mały włos nie stała się ofiarą przestępstwa, w której stawką były oszczędności życia – aż 140 tysięcy złotych! Dwaj przestępcy, posiłkujący się metodą na „policjanta” chcieli ukraść potężne środki finansowe. Gdyby nie czujność samej seniorki i interwencja synowej doszłoby do nieszczęścia!

Jak informuje serwis o2.pl, cytując policjantów z Siemianowic Śląskich, dwaj złodzieje, którzy powołali się na metodę „na policjanta” zadzwonili do 72-letniej mieszkanki Siemianowic Śląskich. Fałszywy policjant nakazał kobiecie zebrać wszystkie pieniądze, jakie posiada w domu.

Seniorka uskładała aż 140 tysięcy złotych. Oszust utrzymywał, że część pieniędzy jest potencjalnie fałszywa, a ponadto przekonywał, że istnieje ryzyko kradzieży. Na dowód swoich słów podane dane prawdziwego funkcjonariusza policji, zachęcając, y zadzwoniła na numer 997 i ustaliła tożsamość.

źródło: KMP Siemianowice Śląskie

72-latka z województwa śląskiego o mało nie padła ofiarą wyłudzenia. Oszuści posłużyli się metodą na policjanta

Mężczyzna, który podawał się na policjanta miał odebrać paczkę z pieniędzmi i poinformował seniorkę, by nic nie mówiła rodzinie.

Obaj oszuści pojawili się wkrótce u seniorki, lecz ich obecność i zachowanie wzbudziło czujność synowej ofiary. Kobieta nie uwierzyła w pokrętne wyjaśnienia policjanta, a fałszywy prokurator chciał ją zastraszyć odpowiedzialnością karną za utrudnianie czynności.

Synowa wezwała patrol policji. Oszuści salwowali się ucieczką. Mężczyznę nagrały kamery miejskiego monitoringu. Policjanci z Siemianowic Śląskich proszą o kontakt każdego, kto ma jakiekolwiek informacje w tej sprawie lub zna podejrzanego.

źródło: KMP Siemianowice Śląskie

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS