Od poniedziałku rozpoczynają się zajęcia w szkołach podstawowych dla klas I-III. Przygotowywały się one do otwarcia. Dyrektorzy sprawdzali, ilu konkretnie uczniów może uczestniczyć w zajęciach oraz ustalali wszystkie niezbędne procedury.

Obostrzenia sanitarne w szkołach

Każda szkoła będzie musiała przystosować się do określonych obostrzeń sanitarnych ustalonych przez Główny Inspektor Sanitarny, a także resort zdrowia i edukacji.

Według zaleceń wszyscy pracownicy szkoły powinni mieć przy sobie środki ochrony osobistej do stosowania w razie takiej konieczności.

Przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Solidarność Oświata, Sławomir Wittkowicz poinformował, że jeśli nauczyciele nie zostaną w nie zaopatrzeni to odmówią wykonywania swojej pracy.

Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube

Jak będzie wyglądało nauczanie w kolejnym roku szkolnym?

Wielu nauczycieli i rodziców zastanawia się także, jak będzie wyglądało nauczanie w kolejnym roku szkolnym. Wielu z nich przyznało, że zajęcia zdalne są dla nich sporym utrudnieniem.

Nauczyciele obarczeni są wtedy dużą odpowiedzialnością. Znacznie trudniej jest nauczyć dzieci czegokolwiek zdalnie. Rodzicom jest także ciężko, wielu z nich musiało z tego powodu zrezygnować z pracy.

Dlatego każdy chciałby, żeby zajęcia odbywały się już w tradycyjnej formie. Natomiast minister edukacji, Dariusz Piontkowski nie ukrywa, że jeśli sytuacja z panującą pandemią koronawirusa się pogorszy, uczniowie będą zmuszeni do powrotu do zajęć zdalnych.

Jeśli będzie konieczność wznowienia zdalnego nauczania w nowym roku szkolnym, gdyby sytuacja epidemiczna nie pozwalała na powrót do tradycyjnych zajęć, to będziemy kontynuowali tę formę, która funkcjonuje od ponad miesiąca

- napisał minister Piontkowski w mediach społecznościowych.

W poniedziałek zostaną otwarte szkoły dla niektórych uczniów, źródło: Radio Eska
W poniedziałek zostaną otwarte szkoły dla niektórych uczniów, źródło: Radio Eska
W poniedziałek zostaną otwarte szkoły dla niektórych uczniów, źródło: Radio Eska

Zobacz także: POLICJA POSZUKUJE MĘŻCZYZNY, KTÓRY PERFIDNIE OSZUKAŁ STARUSZKĘ POPULARNĄ METODĄ. KAŻDA POMOC JEST NA WAGĘ ZŁOTA

Może zainteresuje Cię to: JANUSZ M. ZROBIŁ PRZEKRĘT NA 50 MILIONÓW ZŁOTYCH, I PRZEPADŁ JAK KAMIEŃ W WODĘ. WPADŁ PRZEZ ZDJĘCIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: CZY POWRÓT UCZNIÓW DO SZKÓŁ TO DOBRA DECYZJA? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ EKSPERT, PROFESOR KRZYSZTOF SIMON. JEST PRZEKONANY O SŁUSZNOŚCI SWOICH SŁÓW