Kiedy uczniowie wreszcie wrócą do szkół? Już od 25 maja rozpoczną się pierwsze zmiany. W pierwszej kolejności do szkół wrócą najmłodsi uczniowie. Uruchomione zostaną konsultacje z nauczycielami uczniów, którzy przystępują do egzaminu maturalnego oraz testu ośmioklasisty, a także zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Rzecznik rządu podał konkretną datę

Wiemy doskonale, że to nie będzie w pełni realizowany program tak, jak byłoby to, gdyby szkoły funkcjonowały na pełnych obrotach. Natomiast to jest okres przejściowy i do końca roku szkolnego najprawdopodobniej w ten sposób to może wyglądać, a od przyszłego roku szkolnego już wszystko powinno wrócić, miejmy nadzieję, do normalności – przyznał Piotr Muller.

Wszystko wskazuje na to, że uczniowie wrócą do szkoły po przerwie wakacyjnej. Jak dodał rzecznik rządu, decyzja jeszcze nie jest do końca podjęta.

- Może jeszcze w tym roku szkolnym, aczkolwiek ta formuła, która jest w tej chwili, czyli dobrowolnego wysyłania dzieci do szkół, placówek opiekuńczych, wydaje się formułą najbardziej optymalną – powiedział.

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty

Ponadto minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiadomił także o tym, że przygotowywane zostają wytyczne dotyczące prowadzenia egzaminu maturalnego oraz egzaminu ośmioklasisty. Jak przekazał. Minister edukacji, szkoły mogą już stopniowo przygotowywać się do powrotu uczniów do placówek. Ponadto Piątkowski poinformował także o tym, że od 25 maja uczniowie techników będą mogli rozpocząć praktyki zawodowe.

matury, screen: eska.pl
matury, screen: eska.pl
matury, screen: eska.pl

Przypomnij sobie o… SZYKUJE SIĘ PRAWDZIWA PRZEMIANA W ŻYCIU PRYWATNYM JAROSŁAWA BIENIUKA! CHODZĄ SŁUCHY, ŻE ZAMIERZA SIĘ OŻENIĆ

Portal Życie pisał również o… AGATA MŁYNARSKA OSTRO O PRZYSZŁOŚCI KUBY WOJEWÓDZKIEGO. „CHOĆBY KUBA WOJEWÓDZKI Z GACI WYSKOCZYŁ, TO PO PROSTU JUŻ TEGO NIE BĘDZIE”