Buddyjski duchowny, Mistrz Huiyen, zgodził się na pobłogosławienie świątyni z centralnej części okręgu Nantou w Tajwanie. Mężczyzna bardzo wziął sobie do serca to wydarzenie i długo się do niego przygotowywał.

Podczas błogosławieństwa duchowny obrócił się 153 razy wokół własnej osi

Całe wydarzenie było dość uroczyste. Prze świątynią rozłożono nawet czerwony dywan oraz rozstawione zostały kwiaty. Buddyjski mistrz ukradł jednak całe show. Ludzie nie mogli uwierzyć w to, co on wyprawiał.

To nieprawdopodobne, ale mężczyzna obrócił się wokół własnej osi aż 153 razy! W ten sposób „oczyszczał” świątynię Longshan Shanjue. Podczas obrotów polewał wszystko wokół siebie, w tym również ludzi. Robił to za pomocą plastikowych butelek. Gdy woda już się kończyła, rzucał je przed siebie, a jego pomocnicy podawali mu nową butelkę.

Podczas błogosławieństwa duchowny obrócił się 153 razy wokół własnej osi. Źródło: youtube.com
Podczas błogosławieństwa duchowny obrócił się 153 razy wokół własnej osi. Źródło: youtube.com
Podczas błogosławieństwa duchowny obrócił się 153 razy wokół własnej osi. Źródło: youtube.com

Finał tego wydarzenia skończył się zaskakująco

Trzeba przyznać, że buddyjski mistrz był świetnie przygotowany na ten rytuał. 153 obroty robią wrażenie. Finalnie jednak całe wydarzenie nie zakończyło się dla niego szczęśliwie. Na koniec mężczyzna zwymiotował na czerwony dywan.

Część oglądających była zdegustowana, inni przybiegli mu natomiast na ratunek. Wyjątkowe błogosławieństwo zostało nagrane, a filmik z udziałem Mistrza Huiyen może zobaczyć każdy na popularnym serwisie YouTube.

W jednym z wywiadów mistrz zdradził, że ten specjalny rytuał miał pomóc kraju we wzroście gospodarczym. Jak powiedział mnich, obroty pomagają przez: „wirowanie centralnego kompasu, kompasu między niebem a ziemią”. Wkrótce okaże się, czy faktycznie obroty pomogły.

Jak informował portal „Życie”: BĘDZIE NOWY KONFLIKT W SHOW-BIZNESIE? KOŁAKOWSKA I LIPIŃSKA CHYBA SIĘ NIE LUBIĄ. O CO IM POSZŁO

Przypomnij sobie: CZY SZCZEPIONKA NA KORONAWIRUSA BĘDZIE PRZYMUSOWA? OFICJALNA ODPOWIEDŹ ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO WSZYSTKO WYJAŚNIA

Portal "Życie" pisał również o: WHO STRASZY KOLEJNYMI FALAMI PANDEMII. CZY CZEKA NAS PONOWNE ZAOSTRZENIE RYSTRYKCJI?