Odkąd na świecie rozszalała się pandemia koronawirusa, wszystko stanęło na głowie. Wydawałoby się, że nic nie zburzy naszej zwykłej codzienności, jednak nic bardziej mylnego.

Życie każdego z nas wygląda teraz całkiem inaczej. Do niedawna mówiło się o narodowej izolacji, obecnie zaleca się pozostanie w domach na tyle, na ile tylko to możliwe, a w przypadku wyjścia istnieje konieczność zasłonięcia nosa oraz ust.

Zmianie uległa niemal każda dziedzina życia. Właśnie dlatego wszyscy z niecierpliwością czekają na informacje na temat szczepionki nad koronawirusa, a ta cały czas jest w przygotowaniu.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Cały świat nie może doczekać się panaceum na wirusa SARS-CoV-2. Trwają badania oraz eksperymenty, jednak już teraz wiadomo, że to kwestia jeszcze wielu miesięcy.

Czy szczepionka na koronawirusa w Polsce będzie obowiązkowa?

Władze w Polsce narzuciły pewne zakazy, nakazy oraz obostrzenia, by spowolnić i ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednak nie jest tajemnicą, że to tylko półśrodek – koronawirus będzie całkiem niegroźny dopiero po wprowadzeniu szczepionek do powszechnego obiegu.

Według najbardziej optymistycznych prognoz szczepienie mogłoby być dostępne za rok, jednak już teraz ostrzega się, że są to raczej złudne nadzieje, a wprowadzenie go do obiegu potrwa dłużej.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, wypowiedział się na temat tego, czy szczepienie na koronawirusa będzie obowiązkowe dla Polaków.

Minister Łukasz Szumowski, szczepienia. Screen: YouTube
Minister Łukasz Szumowski, szczepienia. Screen: YouTube
Minister Łukasz Szumowski, szczepienia. Screen: YouTube

- Wszystko zależy od tego, jaka to będzie szczepionka i jakie będą wyniki testów i efekty badań klinicznych – zauważył. Dodał, że póki co nie zapadły żadne decyzje mające nakazać wykonywania szczepień na koronawirusa.

- Można sobie wyobrazić, że w pierwszej kolejności będziemy ją proponować osobom najbardziej narażonym, a później reszcie społeczeństwa – opowiedział o szczepionce minister zdrowia.

Przypomnij sobie o… UCZESTNICZKA „ROLNIK SZUKA ŻONY” SZCZERZE O SWOIM UCZUCIU. GDYBY TERAZ POZNAŁA SWOJEGO WYBRANKA, NIC BY Z TEGO NIE WYSZŁO

Jak informował portal Życie: KTO BOGATEMU ZABRONI. GWIAZDOR Z „TAŃCA Z GWIAZDAMI” WYNAJĄŁ MIESZKANIE W LONDYNIE, BY JEGO CÓRKA NIE CZUŁA SIĘ SAMOTNA

Portal Życie pisał również o… SEKRET ZBIGNIEWA WODECKIEGO, KTÓRY SKRYWAŁ PRZED ŚWIATEM. CO NAPRAWDĘ ŁĄCZYŁO GO Z ANNĄ DYMNĄ