Apteki to jedne z miejsc często odwiedzanych przez Polaków – wielu z nas poza żywnością potrzebuje także codziennego przyjmowania leków, inni udają się po nie w czasie choroby.

Bolączką Polaków, głównie osób starszych, są ceny leków, z jakimi możemy się spotkać. Czasami wydają się być naprawdę zaporowe.

Jak podaje Super Express, grupą, która najczęściej kupuje leki, są osoby po 55 roku życia. Pokuszono się o przeprowadzenie sondażu, gdyż seniorzy zazwyczaj szukają aptek, które są jak najtańsze.

Gdzie najlepiej kupować leki?

Wygląda na to, że pandemia koronawirusa nie przyczyniła się do spadku odwiedzin aptek przez Polaków. Wszystko dlatego, że wielu z nas potrzebuje leków na stałe lub kupuje je w razie choroby.

Apteka. Źródło: Youtube
Apteka. Źródło: Youtube
Apteka. Źródło: Youtube

Według sondażu 74% pytanych osób było w aptece podczas trwania pandemii COVID-19, zaś wśród osób powyżej 55 roku życia 82% kupowało już leki.

Badani najczęściej wybierają aptekę, kierując się ceną medykamentów (w ten sposób odpowiedziało 49% osób). 32% ankietowanych deklaruje, że czynnikiem decydującym jest umiejscowienie apteki, reszta zwraca uwagę na dostępność leków „od ręki” (15%) oraz miłe podejście obsługi (4%).

Niemal połowa badanych wybiera zwykle znaną sieć aptek, znacznie mniejszy odsetek – 21% - woli prywatne miejsca, zaś prawie 1/3 deklaruje, że nie ma ulubionej apteki.

Aż 71% badanych zauważa duże różnice w cenach leków w różnych aptekach, jedynie 11% udzieliło odpowiedzi przeczącej, a 18% nie jest w stanie określić.

Apteka. Źródło: Youtube
Apteka. Źródło: Youtube
Apteka. Źródło: Youtube

Co więcej, aż 82% badanych wspomina, że podczas pandemii zdarzyło się, że musieli czekać na sprowadzenie swoich leków do apteki, gdyż były one niedostępne od ręki.

Jak znaleźć najtańsze apteki? Należy szukać tych, które liczą sobie jak najmniejsze marże.

Przypomnij sobie o… SYN PRZYSZEDŁ DO MNIE I POWIEDZIAŁ: MAMO, WEŹ WNUKA NA WEEKEND, JESTEŚMY MŁODZI, CHCEMY POIMPREZOWAĆ. ODMÓWIŁAM IM, ALE CO POWIE NA TO MOJA CÓRKA

Jak informował portal Życie: JAK PORADZIĆ SOBIE Z KOMARAMI? ISTNIEJĄ NATURALNE SPOSOBY, KTÓRE SĄ NIEZWYKLE SKUTECZNE

Portal Życie pisał również o… CZY PRODUCENCI MIĘSA OSZUKUJĄ KONSUMENTÓW? CO OZNACZA BIAŁA CIECZ, KTÓRA WYPŁYWA PODCZAS SMAŻENIA PIERSI KURCZAKA