Polacy w zdecydowanej większości przyzwyczaili się już do nowej rzeczywistości, jednak zanim to nastąpiło, musiało minąć trochę czasu. Jednym z nieodłącznych elementów naszej codzienności stały się maseczki ochronne.

Te środki ochrony osobistej (lub inny sposób na zasłonięcie ust i nosa, np. chusta, jednak maseczki są najskuteczniejsze) towarzyszą nam obowiązkowo już od 16 kwietnia. Niektórzy Polacy zauważają, że przy coraz wyższych temperaturach noszenie maseczek jest coraz mniej komfortowe ze względu na utrudnione oddychanie świeżym powietrzem.

Ponadto osoby, które noszą okulary, mają spore problemy z ich parowaniem. Jednak, jak donosi Super Express, jest szansa, że już niedługo obowiązek zakrywania twarzy może zniknąć.

Maseczka ochronna. Źródło: Youtube
Maseczka ochronna. Źródło: Youtube
Maseczka ochronna. Źródło: Youtube

Do kiedy będzie trzeba nosić maseczki ochronne?

Okazuje się, że prawdopodobnie maseczki zdejmiemy jeszcze przed wakacjami – a przynajmniej w wielu miejscach. Co na ten temat mówił minister zdrowia, Łukasz Szumowski?

- Być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu, te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie, tam one pozostaną – tłumaczył Szumowski. Ujawnił także, że decyzje pojawią się prawdopodobnie w ciągu kolejnych dwóch tygodni.

Maseczka ochronna. Źródło: Youtube
Maseczka ochronna. Źródło: Youtube
Maseczka ochronna. Źródło: Youtube

Noszenie maseczki stało się mocno uciążliwe dla Polaków. Co ciekawe, nie każdy go przestrzega – Jarosław Kaczyński ostatnio wybrał się na grób Lecha Kaczyńskiego na Wawelu już bez zasłoniętej twarzy, z ochrony zrezygnował również Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, w czasie mszy w katedrze na Wawelu.

- Albo ktoś tego nie przemyślał, albo jest to po prostu pułapka. Niewiele osób się zastanawia, czy maseczka nas uchroni przed zarazkami, czy zabierze nam resztki zdrowia – twierdzi Edyta Górniak.

Przypomnij sobie o… OSTATNIE POŻEGNANIE ŚW. PAMIĘCI JERZEGO ŁAPIŃSKIEGO. NA UROCZYSTOŚCI POJAWIŁO SIĘ WIELE GWIAZD KINA I TELEWIZJI. WZRUSZAJĄCE CHWILE

Jak informował portal Życie: DWIE DUŻE SIECI KOMÓRKOWE OSTRZEGAJĄ SWOICH KLIENTÓW I APELUJĄ O NIE OTWIERANIE KONKRETNEJ WIADOMOŚCI

Portal Życie pisał również o… ROBERT LEWANDOWSKI OTOCZONY KOBIETAMI. POKAZAŁ UKOCHANE CÓRECZKI: KLARĘ I LAURĘ. POPULARNY PIŁKARZ NIE KRYJE RADOŚCI