Internetowi oszuści nie próżnują i znaleźli kolejny sposób na okradanie rachunków bankowych. Play i Orange ostrzegają swoich klientów przed fałszywymi wiadomościami – zawierają one niebezpiecznego wirusa, który pomaga okraść nasze konta bankowe. Z namy szczegóły.

Niebezpieczny wirus

Jak podaje portal „Pikio”, dwie duże sieci komórkowe Play i Orange stały się celem ataku hakerskiego i teraz ostrzegają swoich klientów. CERT Polska poinformował, że klienci Orange i Play mogą otrzymać wiadomość e-mail z fałszywą fakturą. Najniebezpieczniejszy jest załącznik.

W załączniku, zamiast spodziewanej faktury, znajduje się trojan bankowy DanaBot. Za jego pomocą możliwe jest wykradanie pieniędzy z kont bankowych. To nie pierwszy raz, kiedy internetowi przestępcy wykorzystują ten sposób.

Wspomniany trojan może posłużyć nie tylko do okradania kont bankowych, ale zdobywania danych do logowania w innych aplikacjach. Wykorzystywany jest już od pewnego czasu przy różnego rodzaju oszustw. Zwiększoną aktywność tego rodzaju oszustw zanotowano w ubiegłym roku.

YouTube/Gdzie taniej

Zachowaj ostrożność

Sieci komórkowe i eksperci apelują o zachowanie ostrożności i wzmożoną czujność. Należy dokładnie przyjrzeć się każdej otrzymanej wiadomości mailowej, bo te przygotowane przez oszustów nie są idealnie dopracowane. Na co należy zwrócić uwagę?

W wiadomości brak jest m.in. polskich znaków. Jeśli cokolwiek nas zaniepokoi lub wzbudzi wątpliwości nie klikajmy w załącznik w wiadomości. Najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie wiadomości i powiadomienie odpowiednich służb.

Otrzymaliście podobną wiadomość?

To też może cię zainteresować: Ważny komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jeżeli masz w domu ten produkt, natychmiast zwróć go do apteki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To nagranie pokazuje jaką siłę ma miłość matki. Suczka postanowiła podejść do ratowników i poprosić o pomoc