Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Główny Urząd Statystyczny, wiemy o ile wzrośnie czerwcowa waloryzacja roczna składek i kapitału początkowego. Ile więc zyskają ci, którzy już w czerwcu przechodzą na emeryturę? Jak się okazuje będzie to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Dzięki takiej waloryzacji rocznej, przyszły emeryt zyskuje więcej niż gdyby pieniądze trzymał w banku. Żadna lokata nie gwarantuje takiego oprocentowania – podkreśla Jeremi Mordasewicz

Lipcowe emerytury wyższe o ile?

Zgodnie z wyliczeniami przeprowadzonymi przez portal Fakt 24, 60-letnia kobieta, która zdecyduje się przejść na emeryturę w drugiej połowie tego roku posiada w ZUSie kapitał w wysokości około 400 tys. złotych. Jeżeli kobieta zdecyduje się przejść na emeryturę w czerwcu, wysokość jej świadczenia wyniesie 1532 zł. Jeśli jednak zdecyduje się na przejście na emeryturę e lipcu, wysokość jej świadczenia wzrośnie aż o 22 tysiące, w związku z czym kobieta otrzyma o 90 złotych więcej, czyli 1620 zł.

Starszy pan podarował małemu chłopcu pieniądze
Starszy pan podarował małemu chłopcu pieniądze
Starszy pan podarował małemu chłopcu pieniądze

Natomiast kobieta mająca 63 lata i kapitał w wysokości 500 tys. zł, przechodząc na czerwcową emeryturę otrzyma - 2130 złotych, natomiast jeśli zdecyduje się przejść na nią w lipcu - 2256 zł, czyli o 126 złotych więcej.

Natomiast w przypadku 65-letniego mężczyzny, z kapitałem w wysokości 700 tys. zł, jego czerwcowa emerytura wyniesie 3217 zł miesięcznie, lipcowa natomiast wzrośnie o blisko 200 złotych i wyniesie 3410 zł.

Zmiany w wysokości emerytur. Źródło: dziennikpolski24.pl
Zmiany w wysokości emerytur. Źródło: dziennikpolski24.pl
Zmiany w wysokości emerytur. Źródło: dziennikpolski24.pl

Jeśli wzięlibyśmy za przykład 67-letniego mężczyznę, który ZUS zainwestował 600 tys. złotych, dowiedzielibyśmy się, ze jego czerwcowa emerytura wynosiłaby 2984 złotych, natomiast lipcowa byłaby większa o 170 złotych i wynosiłaby 3153 złotych.

Przypomnij sobie o… WALORYZACJA UCIESZY WIELU SENIORÓW. MOŻNA ZYSKAĆ TYSIĄCE ZŁOTYCH. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ, ABY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE

Jak informował portal Życie: NAJSTARSZA POLKA, KTÓRA WYGRAŁA Z KORONAWIRUSEM. MA 103 LATA. JAK JEJ SIĘ TO UDAŁO

Portal Życie pisał również o… KARDYNAŁ STANISŁAW DZIWISZ ZDRADZIŁ ZASKAKUJĄCE FAKTY Z ŻYCIA JANA PAWŁA II. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ