Polacy z niecierpliwością czekają na to, co Łukasz Szumowski powie na temat pandemii koronawirusa. Minister cieszy się ogromnym zaufaniem wśród rodaków, a jego słowa są brane na poważnie.

Teraz pojawiły się nowe informacje na temat pandemii koronawirusa. Jak się okazuje, raz w Polsce obserwujemy tendencję spadkową, a zaraz później wzrost zakażeń. Sytuację wzrostową można zaobserwować głównie w dwóch województwach.

Nagły wzrost zakażeń koronawirusem w dwóch województwach

Choć ostatnio mogliśmy zauważyć tendencję spadkową, w ten weekend niestety koronawirus przybrał na sile. Według najnowszych informacji, podanych przez Ministerstwo Zdrowia, w dwóch polskich województwach można zaobserwować nagły wzrost zakażeń koronawirusem.

Dzisiaj, 17 maja, Ministerstwo Zdrowia opublikowało na facebooku najnowszy raport zakażeń. Z informacji podanych przez Ministerstwo wynika, że koronawirus przybrał na sile w dwóch województwach. Mowa o województwie śląskim i wielkopolskim.

Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl

Na Śląsku przybyło aż 92 chorych na COVID-19, a na Wielkopolsce 25. Łącznie w całym kraju liczba nowych zakażonych wynosi 137. Województwo śląskie jest największym ogniskiem epidemii w kraju. Medycy i ratownicy z całej Polski przybywają na Śląsk w celu niesienia pomocy chorym.

Czy Śląsk zostanie odizolowany od reszty kraju?

Jakiś czas temu pojawiły się spekulacje, jakoby Śląsk miał zostać odizolowany od reszty kraju i wracać „do normalności” w innym tempie. Mateusz Morawiecki, na sobotnim spotkaniu w Katowicach, objął oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl
Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl
Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl

Premier zapewnił, że izolacja województwa śląskiego jest niemożliwa. Cały kraj wyjdzie z tego w tym samym czasie.

Ale nie ma mowy o izolacji Śląska, czy województwa śląskiego. Nie ma na to mojej zgody, nie ma na to zgody rządu. Mamy zasadę solidarnościową - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

- zapewniał premier Mateusz Morawiecki.

Ponadto Mateusz Morawiecki podziękował służbom medycznym i sanitarnym, które przybyły do województwa śląskiego i niosą tam pomoc.

Może zainteresuje Cię to: NAUKOWCY SĄ ZGODNI. ZAJMOWANIE SIĘ WNUKAMI JEST GWARANCJĄ DŁUŻSZEGO I SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA

Polecamy także: DLACZEGO NIE POWINNIŚMY USTĘPOWAĆ MIEJSCA STARSZYM OSOBOM. NAUKOWCY WYJAŚNIAJĄ

Portal "Życie" informował o: CZY PŁYNY DO JAMY USTNEJ CHRONIĄ PRZED KORONAWIRUSEM? NAUKOWCY WHO PRZEDSTAWIAJĄ RAPORT