Polacy z niecierpliwością czekają na to, co Łukasz Szumowski powie na temat pandemii koronawirusa. Minister cieszy się ogromnym zaufaniem wśród rodaków, a jego słowa są brane na poważnie.

Teraz pojawiły się nowe informacje na temat pandemii koronawirusa. Jak się okazuje, w Polsce moglibyśmy obserwować tendencję spadkową, gdyby nie pewien szczegół.

Według ministra zdrowia to, co ma miejsce obecnie w południowej części kraju, jest bardzo niebezpieczne. Mowa o nowo powstałym ognisku zakażeń.

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com

Jak podaje Łukasz Szumowski, z niepokojem obserwuje sytuację na południu kraju, gdzie – szczególnie na Śląsku – jest coraz więcej zarażeń. W pozostałej części kraju obserwuje się mniej zachorowań na koronawirusa. Teraz pojawiają się pogłoski, jakoby teren Śląska miał zostać oddzielony od reszty kraju.

Czy Śląsk zostanie odizolowany od reszty kraju?

Ze względu na duże zaludnienie Śląska i specyfikę rynku pracy łatwiej tam o zarażenie. Co więcej, ok. 97% górników jest chorych bezobjawowo, a to sprawia, że częściej nieświadomie zarażają innych.

[quote author=""]Jeżeli oddzielilibyśmy Śląsk i kopalnie od przebiegu epidemii w Polsce, to zaczęlibyśmy mieć już tendencję spadkową.

– informował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Czy to oznacza, że Śląsk zostanie odizolowany od reszty kraju? Mateusz Morawiecki, podczas sobotniej wizyty w Katowicach, zapewniał Ślązaków, że sytuacja jest już opanowana. Ponadto zapewnił, że izolacja województwa śląskiego jest niemożliwa. Cały kraj wyjdzie z tego w tym samym czasie.

Ale nie ma mowy o izolacji Śląska, czy województwa śląskiego. Nie ma na to mojej zgody, nie ma na to zgody rządu. Mamy zasadę solidarnościową - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

- zapewniał premier Mateusz Morawiecki.

Ponadto premier podziękował służbom medycznym i sanitarnym, które przybyły do województwa śląskiego i niosą tam pomoc.

Szef rządu, Mateusz Morawiecki dodał, że od poniedziałku lub wtorku zdrowi górnicy będą mogli powrócić do pracy w kopalniach.

Względy bezpieczeństwa zmuszają do tego, żeby utrzymywać kopanie w ruchu przynajmniej na minimalnym poziomie

- powiedział premier.

Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube
Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube
Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WNUK MAGDY GESSLER NIE BĘDZIE WYCHOWYWAŁ SIĘ W STOLICY. LARA GESSLER ZMIENIŁA MIEJSCE ZAMIESZKANIA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS