Rafał Trzaskowski wystartuje w wyborach prezydenckich 2020 z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Zajmei on miejsce Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która zrezygnowała ze startu wyborach i ubieganie się o prezydenturę. Co wiemy o nowym kandydacie KO?

Kim jest Rafał Trzaskowski?

Co wiemy o nowym kandydacie KO? Kim jest Rafał Trzaskowski? Zgodnie z ogolniedostępnymi informacjami, kandydat na prezydenta urodził się 17 stycznia 1972 roku w Warszawie. Rafał Trzaskowski od lat prowadzi działalność polityczną. Aktualny prezydenta miasta stołecznego Warszawy jest analitykiem i wykładowcą akademickim. Dawniej Trzaskowski był posłem i europosłem, ale także wiceprzewodniczącym Komisji ds. wiceprzewodniczącego EPP.

Trzaskowski ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zdobył doktorat.

W rządzie Donalda Tuska, Trzaskowski pełnił funkcję ministra Administracji i Cyfryzacji, natomiast w rządzie premier Ewy Kopacz, objal stanowisko wiceministra Spraw Zagranicznych ds. Unii Europejskiej i pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Rady Europejskiej.

Obecnie Rafał Trzaskowski jest prezydentem miasta stołecznego – Warszawa. Polityk umiejętnie porozumiewa się w kilku językach m.in. angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i włoskim.

Przypomnij sobie o… CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT