Wszyscy ci, którzy zamierzają zrobić prawo jazdy, mogą już działać. W Polsce od 11 maja ruszyły egzaminy teoretyczne oraz praktyczne na kategorie C, CE, D, T, BE. Od poniedziałku 18 maja ruszą egzamin na kategorię A, 25 maja na kategorię B. Wszystkie egzaminy będą odbywały się w reżimie sanitarnym.

Jakie zasady będą obowiązywały?

Egzaminy obejmie oczywiście zasada dystansu społecznego. W związku z tym na Sali egzaminacyjnej znajdować będzie się musiało mniej niż dotychczas kursantów. Liście każdy z nich będzie musiał mieć rękawiczki oraz maseczkę ochronną. Przed wejściem na salę każdy z kursantów będzie miał mnie żoną temperaturę. Egzaminator będzie miał na sobie przyłbice. Po każdej jeździe samochód zostanie dokładnie zdezynfekowane.

Prawo jazdy. screen: autowprost.pl
Prawo jazdy. screen: autowprost.pl
Prawo jazdy. screen: autowprost.pl

Czy każdy będzie mógł przystąpić do egzaminu?

Do egzaminu nie będzie mógł przystąpić każdy. Jak informuje WORD Wrocław: "do egzaminu na prawo jazdy nie mogą przystąpić: osoby z wyraźnymi oznakami przeziębienia (katar, kaszel, gorączka, bóle mięśni, bóle gardła, wysypka itd.) lub osoby, u których w okresie ostatnich 14 dni występowały takie objawy; osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały za granicą lub których domownicy bądź osoby, z którymi miały bezpośredni kontakt, przebywały za granicą; osoby, które w ostatnich 14 dniach miały bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS CoV-2; osoby, których domownicy pozostają w okresie kwarantanny".

Egzamin na prawo jazdy, screen: motofakty.pl
Egzamin na prawo jazdy, screen: motofakty.pl
Egzamin na prawo jazdy, screen: motofakty.pl

Przypomnij sobie o… KUBA WOJEWÓDZKI CORAZ ODWAŻNIEJ POKAZUJE SWOJĄ NOWĄ WYBRANKĘ. CZY TO ANNA MUCHA, CZY ZNALAZŁ NOWĄ MIŁOŚĆ