Pszczoły to bardzo pożyteczne zwierzęta, wiele osób zajmuje się ich hodowlą. Okazuje się jednak, że nie każdy potrafi docenić ich sumienną pracę oraz wysiłek wkładany w hodowlę owadów.

Wandal zniszczył pasieki

Zdarzenie we wsi Osuchów miało miejsce w nocy z 29 na 30 kwietnia. Pasieki, które były własnością Aleksandry Malewskiej oraz jej męża, znajdowały się na ich prywatnej posesji. Właściciele codziennie do oglądali stanu pasiek. To właśnie oni p powiadomili o tym, co wydarzyło się z pszczołami.

– Na miejscu znaleźliśmy nieznana białą ciecz o gryzącym zapach – relacjonowała Radiu Kolor Aleksandra Malewska.

Jak się okazuje Wandal zdecydował się na zamierzone działanie, które doprowadziło do tego, że 28 Uli zostało doszczętnie zniszczony. Ponadto zaledwie 2 km od miejsca zdarzenia, zniszczonych zostało kolejnych 11 uli. Straty zostały wycenione na 150 tysiecy zł. Zginęło 1,5 mln pszczół!

– My 3 lata temu straciliśmy 11 rodzin, jeden pan 25, inny 6. To już ponad 100 rodzin, które zostały otrute. To miliony pszczół – powiedziała Malewska.

Dziękuję Ci dobry człowieku. Dziękuję, że tak pożytecznie wykorzystałeś czas sobotniej nocy. Dziękuję, że poświęciłeś go...

Gepostet von Miodemsłodzone am Sonntag, 8. März 2020

Przypomnij sobie o… DANIEL MARTYNIUK W KOŃCU DOSTAŁ NAUCZKĘ? TA LEKCJA SŁONO KOSZTOWAŁA ZENKA I DANUTĘ MARTYNIUKÓW

Jak informował portal Życie: NIESAMOWITE UJĘCIA Z OKRESU PRL. NA WSPOMNIENIE MINIONYCH CZASÓW ŁEZKA KRĘCI SIĘ W OKU