Dyskonty są jednymi z najpopularniejszych sklepów, w których Polacy robią zakupy. Na początku pandemii koronawirusa nikt nie przygotował się na sytuację, która nastąpiła całkiem niedawno.

Gdy w Polsce pojawiły się pierwsze potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem, ludzie w szale ruszyli do sklepów i zaczęli gromadzić zapasy. Kupowano nie tylko środki pierwszej potrzeby, ale także żywność o długim terminie przydatności, środki higieniczne, artykuły chemiczne i inne.

Teraz dyskonty powoli przyzwyczajają się do nowej sytuacji i dostosowują, by móc zaoferować swoim klientom ciągłość dostaw towaru oraz zapewnić najlepszą jakość obsługi. W celu zmaksymalizowania bezpieczeństwa obsługi oraz klientów wprowadzone zostały nowe zasady.

Nowe zasady w polskich dyskontach. Źródło: YouTube
Nowe zasady w polskich dyskontach. Źródło: YouTube
Nowe zasady w polskich dyskontach. Źródło: YouTube

Lidl i Biedronka wprowadziły nowe zasady

Lidl, Biedronka oraz kilka innych popularnych sklepów wprowadziło wcześniej m.in. zmiany dla klientów i obsługi, w niektórych sklepach skrócono godziny otwarcia i wprowadzono limity osób, które mogą w nich przebywać.

Teraz pojawiają się kolejne zmiany. W większości sklepów kasjerzy są chronieni pleksą, po obsłużeniu każdej osoby odkażają swoje miejsce pracy, zakładają rękawiczki ochronne, a w kolejkach do kas wyznaczono na ziemi odstępy, które należy zachować.

Teraz w dyskontach będzie obowiązywał także system rotacyjny – w Biedronce pracownicy będą dzieleni na dwie grupy zmieniające się w systemie tygodniowym (tydzień w pracy i tydzień w domu), dzięki czemu jeśli któryś z pracowników wykaże objawy koronawirusa, tylko część obsługi będzie musiała zostać objęta kwarantanną.

Nowe zasady w polskich dyskontach. Źródło: YouTube
Nowe zasady w polskich dyskontach. Źródło: YouTube
Nowe zasady w polskich dyskontach. Źródło: YouTube

Przewiduje się także przerwy techniczne w godz. 13:30-14:30. To rozwiązanie ma na celu zapewnienie ochrony pracownikom oraz klientom.

Podobne zmiany są także w Lidlu, z zastrzeżeniem, by sklepy były otwarte bez przerwy. Lidl informuje, że bada przydatność zmian i na bieżąco dostosowuje swoje rozwiązania.

Przypomnij sobie o… KSIĄDZ WYPOWIEDZIAŁ SIĘ O KORONAWIRUSIE DLA STACJI TADEUSZA RYDZYKA. INTERNAUCI NIE ZOSTAWILI NA NIM SUCHEJ NITKI

Jak informował portal Życie: TAKICH CEN PALIW NIE BYŁO OD LAT. CO MÓWIĄ EKSPERCI NA TEMAT ROZWOJU SYTUACJI NA RYNKU PALIWOWYM

Portal Życie pisał również o… KOLEJNY DUCHOWNY Z KORONAWIRUSEM. KAPŁAN NIE STOSOWAŁ SIĘ DO KWARANTANNY