Ksiądz, u którego testy potwierdziły obecność koronawirusa odprawiał mszę aż w trzech parafiach. Mowa tu o wikarym z województwa lubelskiego. Jak podają media ksiądz znajduje się w stanie ciężkim. Zanim zdiagnozowano u niego koronawirusa, ksiądz przewodził mszą aż w trzech parafiach. Duchowny miał kontakt z wieloma wiernymi. Są oni poszukiwani przez sanepid.

Kolejny duchowny z koronawirusem. Ksiądz odprawiał mszę w trzech parafiach. Mógł zarazić setki ludzi

Parafie, w których mszę odprawiał duchowny znajdują się w trzech miejscowościach w powiecie Zamojskim: Łabunie, Majdanie Ruszowskim i Żdanowie. 42-letni ksiądz odprawiał mszę oraz spowiadał wiernych w ww. miejscowościach.

Sanepid poszukuje wiernych, którzy mogli mieć kontakt z księdzem

UWAGA PARAFIANIE !!!

Gepostet von Parafia Matki Bożej Szkaplerznej i Św Dominika w Łabuniach am Donnerstag, 26. März 2020

Wszyscy ci, którzy mogli mieć kontakt z zarażonym księdzem proszeni są o kontakt z zamojskim sanepidem. Chodzi o wiernych, którzy uczestniczyli w mszach, które odbywały się od 13 do 17 marca. Sanepid prosi o kontakt pod wymienionymi numerami telefonów:

(84) 639 36 91, 606 535 497, 535 043 969, 884 494 972, 664 597 946 lub (84) 627 10 59.

42-letni wikary w stanie ciężkim

Duchowny został przyjęty na oddział zakaźny 24 marca. Jego stan jest poważny. Ks. Michał Maciołek, Rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej, przekazał w komunikacie prasowym:

„Proboszcz parafii oraz inni księża i świeccy, z którymi zarażony ksiądz miał ostatnio kontakt, zostali poddani kwarantannie”. 

To nie jest odosobniony przypadek 

Przypadek 42-letniego wikariusza nie jest jedynym przypadkiem. W zamojskiej diecezji jest to już drugi przypadek zarażenia koronawirusem u księdza. We wtorek zmarł ks. Henryk Borzęcki, który zaraził się wirusem podczas uroczystości pogrzebowych. Zmarły duchowny zaraził się prawdopodobnie od kobiety przebywającej wcześniej na terenie Włoch. 

Przypomnij sobie o… KOBIETA OCZYŚCIŁA KORZENIE STORCZYKÓW Z PODŁOŻA I WŁOŻYŁA JE DO WAZONU Z WODĄ. EFEKT ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH