Kobieta zakażona koronawirusem robiła zakupy w kilku oławskich sklepach. Jak podaje „Gazeta Wrocławska” 50-ciu pracowników marketów zostało poddanych kwarantannie.

Kobieta z koronawirusem udała się na zakupy.

Zarażona Koronawirusym kobieta w ubiegłą sobotę udała się na zakupy do Biedronki, Action i Rossmanna. Zdarzenie miało miejsce w województwie dolnośląskim w Oławie. Jak podaje gazeta, kilka dni później kobieta została poddana badaniu na obecność koronawirusa, które dały pozytywny wynik. Sanepid poszukuje wszystkich tych, którzy mogli mieć kontakt z zakażoną kobietą, która robiła zakupy w oławskim centrum handlowym.

Pracownicy oławskich sklepów zostali objęci obowiązkową kwarantanną.

Kwarantanną nie zostali objęci wszyscy pracownicy sklepów, którzy pracowali w dniu, kiedy zakupy robiła zakażona osoba. Zostały wybrane, te, u których stwierdzono duże prawdopodobieństwo bliskiego kontaktu z osobą zakażoną

– powiedziała podczas rozmowy z ''Gazetą Wrocławską'' Anna Ulicka, zastępca dyrektora sanepidu w Oławie.

Istotne zmiany w Lidlu, Biedronce i Żabce

Biedronka jest jednym ze sklepów, w których podjęto już działania mające na celu walkę z koronawirusem. Dyskonty otwarte są w godzinach 8-20, zaś od 13:30 do 14:30 obowiązuje przerwa techniczna.

Żabka także zmieniła godziny otwarcia. Teraz będzie otwarta w godzinach od 7 do 22 (wcześniej niektóre sklepy otwarte były w godz. 6-23). Lidl pokusił się o lekkie zmiany – te sklepy, które pracowały dotychczas do 22, będą otwarte już tylko do 21.

Trzeba liczyć się także z innymi obostrzeniami, które obowiązują w sklepach.

W sklepie Żabki powinna przebywać ograniczona liczba osób, zależna od wielkości sklepów. Franczyzobiorcy otrzymali od sieci płyny do dezynfekcji i rękawiczki ochronne. 

W Lidlu również wprowadzono ograniczenie klientów. Z kolei w Biedronce wyznaczono na podłogach miejsca, w których powinni stać kolejni klienci, by stosować się do zaleceń dotyczących odstępów.

W większości sklepów przy kasach zostały zamontowane ekrany z pleksi, dzięki czemu kasjerzy są mniej narażeni na kontakt z innymi.

Tesco postawiło na zapewnienie bezpieczeństwa osób z grupy ryzyka, czyli starszych. Wyznaczono specjalne godziny, w których mogą one zrobić zakupy – między 9 a 10. 

Przypomnij sobie o… NIESAMOWITY SPOSÓB NA SKLEJENIE PĘKNIĘTEGO TALERZA. WYSTARCZY JEDEN SKŁADNIK OBECNY W KAŻDEJ LODÓWCE

Jak informował portal Życie: NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ MUCH Z DOMU. TANIE I NATURALNE ŚRODKI PRZECIW MUCHOM