Pandemia koronawirusa spędza sen z powiek nie tylko lekarzom i pracownikom służby zdrowia, ale także tym, które boją się o siebie lub bliskich. Kolejne wieści o nowych zarażonych oraz ofiarą elektryzują cały świat, a ludzie coraz bardziej obawiają się o to, co będzie dalej.

Wielki niepokój przynosi także fakt, że jak dotychczas nie ma jeszcze szczepionki na COVID-19, a według przewidywań ekspertów takie panaceum może wejść do powszechnego użytku najszybciej za 12 miesięcy.

To wszystko tylko potęguje nastrój coraz większej niepewności, a w niektórych przypadkach wręcz przerażenia. Ludzie starają się izolować siebie i bliskich, kolejne państwa zamykają granice, wprowadzają ograniczenia w poruszaniu się, nowe zasady funkcjonowania, zamykają niektóre sklepy, szkoły, uczelnie, zakłady pracy.

Dotychczas nastroje podburzały również informacje o braku leku na koronawirusa – medycy testowali różne sposoby leczenia, jednak nie było jednego, skutecznego leku. Wygląda na to, że już wkrótce może się to zmienić.

Wynaleziono lek na koronawirusa

Jak donoszą media, jesteśmy bardzo blisko wprowadzenia leku, który będzie pokonywał koronawirusa. Panaceum zwie się tocilizumab lub inaczej Actemra.

Chińscy lekarze podali go 20 osobom w stanie poważnym albo krytycznym. Dotychczas lek ten, który wytwarzany jest przez firmę Roche, podawano osobom cierpiącym na zapalenie stawów.

Osoby, które go otrzymały, miały wdrożoną także standardową terapię. Byli to pacjenci dwóch niezależnych szpitali mieszczących się na terenie wschodniej prowincji Anhui.

Jak podano do wiadomości, po kilku dniach pacjenci przestali gorączkować, a po dwóch tygodniach od podaniu leku wypisano 19 z 20 osób do domów, gdyż ustały jakiekolwiek objawy COVID-19, zaś pacjenci wyzdrowieli.

Reszta świata z zapartym tchem śledzi te informacje, które zdecydowanie brzmią pocieszająco w obliczu obecnego wroga. Jednak by możliwe było wdrożenie nowego leczenia koronawirusa, muszą zostać przeprowadzone badania, które aktualnie rozpoczęła firma biotechnologiczna Genetech, mająca siedzibę w Stanach Zjednoczonych.

Przypomnij sobie o… OLA KWAŚNIEWSKA POKAZAŁA NOWE ZDJĘCIE. TO, CO OPUBLIKOWAŁA CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA, WZBUDZIŁO OGROMNE EMOCJE WŚRÓD INTERNAUTÓW

Jak informował portal Życie: NAGRANIE AGNIESZKI CHYLIŃSKIEJ I JEJ CÓRECZKI PORUSZY NAWET KAMIENNE SERCA. MAJĄ ŚWIETNY SPOSÓB NA NUDĘ W CZASIE KWARANTANNY

Portal Życie pisał również o… KAROL STRASBURGER NIE MA PRACY PRZEZ KORONAWIRUSA. RADZI POLAKOM, CO ROBIĆ W CZASIE KWARANTANNY