Koronawirus nie oszczędza nikogo – poszkodowani są przeciętni obywatele, gwiazdy, politycy, a także lekarze. Choroba zbiera coraz większe żniwo, i choć część osób zarażonych zdrowieje, to wciąż nieznana jest szczepionka na wirusa z Wuhan.

Pandemia koronawirusa i dynamiczny rozwój sytuacji w innych krajach wymusił szybkie i zdecydowane działania także w Polsce. By ograniczać rozprzestrzenianie się epidemii, wdrożono specjalne środki ostrożności.

Pomocy potrzebuje wielu chorych, ale także personel szpitalny. W szpitalach brakuje sprzętu medycznego, który może chronić pracowników od zarażonych – masek N95, specjalnych kombinezonów, a także środków antyseptycznych i testów na obecność koronawirusa.

Niesamowity gest ze strony Anny i Roberta Lewandowskich

Anna i Robert Lewandowscy postanowili, że chcą pomóc potrzebującym chorym, lekarzom i pielęgniarkom. Para przekazała aż 1 milion euro na pomoc w walce z groźną epidemią koronawirusa.

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Dobro wraca.
 – napisali w mediach społecznościowych.

Ponadto para zaapelowała do swoich fanów, aby trzymali się oni zaleceń wydanych przez organy władzy. Tylko dzięki temu będziemy mogli szybciej zwalczyć epidemię i powrócić do normalności.

[PL] Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy...

Gepostet von Robert Lewandowski am Samstag, 21. März 2020

Nie tylko Lewandowcy pomagają

Trudna sytuacja spowodowana szerzącą się pandemią, skłoniła także Dominikę Kulczyk -  prezesa fundacji Kulczyk Fundation oraz jest przewodniczącą Rady Nadzorczej Kulczyk Holding i Polenergia , do podjęcia wyjątkowych kroków. Przedsiębiorczyni przekazała aż 20 milionów złotych na walkę z koronawirusem.

Może zainteresuje Cię to: JAK POWINNIŚMY ZACHOWAĆ SIĘ W PLACÓWKACH HANDLOWYCH. MINISTERSTWO ROZWOJU OPUBLIKOWAŁO SPECJALNE WYTYCZNE W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" poleca: PGNiG NIECO ODPUŚCI DŁUŻNIKOM: "WYJĄTKOWE OKOLICZNOŚCI WYMAGAJĄ NIESZABLONOWYCH DECYZJI"