Chora 80-latka początkowo udała się do swojego lekarza rodzinnego z objawami podobnymi do zaplanie płuc, dlatego też tam zdiagnozowano u niej zapalenie oraz skierowano do szpitala w Tarnobrzegu. Kobieta została umieszczona w sali z wieloma innymi pacjentami.

Jednak ze względu na to, że stan zdrowia kobiety był dużo gorszy, została ona przeniesiona na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej i tam wykonano test na obecność koronawirusa. Wynik niestety był pozytywny.

U jednej z pacjentek umieszczonych na wielosobowej sali wykryto koronawirusa

80-latka została przetransportowana do szpitala zakaźnego w Łańcucie. Niestety stan jej zdrowia jest ciężki.

Jak donosi portal „Echo Dnia” kobieta nie przebywała w ostatnich miesiącach poza granicami Polski oraz nie miała kontaktu z ludźmi zakażonymi koronawirusem, dlatego też pracownicy sanepidu stwierdzili, że nie mają podstaw do wykonania testów na obecność koronawirusa.

Według ustaleń „Faktu” pacjenci, którzy przebywali z 80-latką na jednej Sali, zostali przeniesieni na oddział zakaźny w Mielcu. Ponadto ponad 50 osób zostało objętych kwarantanną. Są wśród nich nie tylko pacjenci szpitala, ale także lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy, którzy mieli kontakt z zarażoną.

Według informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia, na ten moment w Polsce mamy łącznie 536 osób zakażonych koronawirusem, w tym 5 ofiar śmiertelnych.

ℹ Mamy 44 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone...

Gepostet von Ministerstwo Zdrowia am Samstag, 21. März 2020

Polecamy także: PACJENT ZERO WYGRAŁ Z KORONAWIRUSEM. MĘŻCZYZNA OPUŚCIŁ SZPITAL

Może zainteresuje Cię to: KOLEJNE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W POLSCE. MINISTERSTWO ZDROWIA INFORMUJE, ŻE CHORYCH JEST CORAZ WIĘCEJ

Portal "Życie" poleca: NA JAKIE ŚWIADCZENIE MOŻE LICZYĆ ZARAŻONY KORONAWIRUSEM ROLNIK? TEGO SIĘ NIE SPODZIEWALIŚMY