Mimo, że w Polsce skala problemu rozprzestrzeniającego się koronawirusa jest znacznie niższa niż w przypadku innych krajów, to jednak wciąż władze nie mają zbyt pozytywnych informacji.

Niestety cały czas dowiadujemy się o nowych przypadkach zarażenia, a liczba chorych wciąż rośnie. Służby medyczne postawione są na nogi przez całą dobę, aby pomóc swoim pacjentom.

Mimo najszczerszych chęci lekarzy, zaczyna powoli brakować rąk do pracy, miejsc w szpitalu i sprzętu. Rząd dokłada jednak wszelkich starań, aby sprostać tej trudnej sytuacji. Trudno jednak zadążyć za stale rosnącą liczbą chorych.

Koronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie

Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o aktualnej sytuacji w Polsce w obliczu szalejącej pandemii koronawirusa. Informacje odnośnie liczby chorych czy nowych zaleceń publikowane są na bieżąco za pośrednictwem Twittera.

Niestety na ten moment nie ma zbyt dobrych wiadomości. Ilość zakażeń rośnie w zatrważającym tempie.

Nowe przypadki zachorowań w Polsce

W sobotni poranek Ministerstwo Zdrowia zamieściło informację odnośnie nowych przypadków zdiagnozowania koronawirusa. Wczoraj wieczorem było to jeszcze nieco ponad 400 osób, a teraz wzrosła już do 439 osób.

Do tej pory w Polsce w wyniku pandemii zmarło 5 osób. Mimo wszystko Polacy nie tracą nadziei i oczekują, że wkrótce sytuacja zostanie opanowana. Aby tak było warto pamiętać o stosowaniu się do zaleceń rządu.

Mamy 14 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 439/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)
- opublikowano na Twitterze.

Może zainteresuje Cię to: JAK ROZPOZNAĆ KORONAWIRUSA U DZIECI I CO WTEDY ROBIĆ? TRZEBA BYĆ BARDZO CZUJNYM

Polecamy także: CZY SZKOŁY ZOSTANĄ OTWARTE PO DWUTYGODNIOWEJ PRZERWIE SPOWODOWANEJ PANDEMIĄ KORONAWIRUSA? JEST ODPOWIEDŹ MINISTRA EDUKACJI

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MĘŻCZYZNA UKARANY MANDATEM. POWÓD? NIESTOSOWANIE SIĘ DO KWARANTANNY