Emeryci w Polsce każdego dnia muszą zmagać się z trudnościami, takimi jak stale rosnące ceny produkty, brak pieniędzy na wykupienie wszystkich potrzebnych leków czy zwyczajny problem utrzymania się z wypłacanych świadczeń.

Dyrektorzy i pracownicy ZUS otrzymali wysokie premie

Mimo, że z roku na roku sytuacja seniorów nieco się poprawia, to emerytury wciąż są bardzo niskie i nie wystarczają na godny byt. Jak się okazuje, w tej trudnej sytuacji nie ma pieniędzy, aby zwiększyć świadczenia osobom, które ciężko pracowały i płaciły podatki przez większość życia.

Fundusze znalazły się za to na pokaźne premie dla 43 dyrektorów oddziałów ZUS i ich zastępców, a także dla niektórych pracowników. W 2019 roku przeznaczono a ten cel aż 330 milionów złotych.

W sumie wychodzi na to, że pracownicy ZUS otrzymali 327 milionów premii, 43 dyrektorów ZUS 1,1 miliona złotych, a ich zastępcy 2,3 miliona złotych.

Za co przyznano nagrody?

Wiele osób może zastanawiać się, z jakiego powodu przyznano pracownikom tak wysokie wyróżnienia finansowe. Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie zdradza jednak zbyt wielu szczegółów.

Nagrody przyznaje się w drodze uznania za wyróżniające wyniki pracy, sumienność, jakość i terminowość pracy, realizację dodatkowych zadań oraz szczególne zaangażowanie w wykonywane zadania
- informuje ZUS.

Ciekawy jest fakt, że prezes ZUS, a także członkowie zarządu oraz Rady Nadzorczej nie otrzymali żadnej nagrody.

Seniorzy są zbulwersowani zainstniałą sytuacją.

Jestem oburzona tymi nagrodami w ZUS! My emeryci dostaliśmy tylko 57 zł rewaloryzacji, a oni dostają tak gigantyczne premie?! To niebywałe!
– komentuje pewna emerytka z Siedlec.

Jestem oburzona, że urzędnicy przyznali sobie tak duże premie, a my seniorzy dostaliśmy zaledwie kilkadziesiąt złotych rewaloryzacji. Postrzegam to jako obrazę nas, emerytów! Ja mam najniższą emeryturę i za 900 zł muszę przeżyć cały miesiąc. Proszę mi powiedzieć, czym się różnią nasze żołądki od dyrektorów, czy pracowników ZUS?!
- dodaje.

Zobacz także: WIELU POLAKÓW ZOSTANIE POZBAWIONYCH PRACY. WSZYSTKO PRZEZ EMERYTURY

Może zainteresuje Cię to: NA TĘ WIADOMOŚĆ CZEKAŁO BLISKO 9,8 MILIONA POLAKÓW. JUŻ W TYM TYGODNIU NA ICH KONTACH POJAWIĄ SIĘ DODATKOWE PIENIĄDZE

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: JUŻ WSZYSTKO JASNE. ILE WYNIOSĄ CZTERNASTKI, KTO I KIEDY JE DOSTANIE