Polacy z niepokojem obserwują obecną sytuację dotyczącą emerytur. Nie dość, że wielu osobom nie wystarczają one nawet na podstawowe utrzymanie, to przysparzają coraz więcej problemów.

Ostatnia decyzja prezesa ZUS sprawi, że wiele osób straci pracę. Klamka zapadła, kwestią czasu jest, kiedy zostaną wprowadzone nowe zasady.

Dlaczego prof. Gertruda Uścińska zdecydowała się na takie rozwiązanie?

Wiele osób zostanie bez pracy przez emerytury

Od jakiegoś czasu sporo mówiło się o podniesieniu emerytury minimalnej. Ma to pomóc najuboższym seniorom w utrzymaniu się.

Teraz prezes ZUS, Gertruda Uścińska, zapowiedziała, że nadszedł czas na wprowadzenie radykalnych zmian. Co dokładnie się zmieni?

Według informacji, które przekazała mediom prezes ZUS, zmiany pozbawią pracy wielu Polaków. Nowe rozwiązania będą dotyczyły małego ZUS-u.

- Pracujemy nad projektami cyfrowymi. Chcemy udostępnić aplikację mobilną dla płatników składek.

- Będzie można ją ściągnąć na smartfon i wykonać z niej przelew do ZUS. Chcemy ponadto wyręczyć płatników z generowania i przesyłania nam deklaracji ubezpieczeniowych i obliczania wysokości składek za podległych pracowników.

- Idziemy także w kierunku automatyzacji przyznawania świadczeń – przyznała prof. Uścińska.

Niestety, nowe rozwiązania, choć z pewnością są krokiem naprzód, jeśli chodzi o rozwój technologiczny, nie będą korzystne dla wielu Polaków.

Wiele osób straci pracę. Wszystko dlatego, że już niedługo zamiast osób zajmujących się liczeniem emerytur pracował będzie… robot.

Wspomniana maszyna będzie zajmować się wyliczaniem wysokości świadczeń.

Prezes ZUS tłumaczy tę decyzję, mówiąc, że tego typu zadanie może wykonać także maszyna. Dodaje, że dużo lepiej dla wszystkich – dla pracownika, ZUS oraz klientów – będzie, gdy pracownicy będą mogli pełnić inne obowiązki i zajmować się trudniejszymi zadaniami.

Przypomnij sobie o… 8 ZŁOTYCH DZIENNIE NA PRZEŻYCIE. SMUTNA PRAWDA O EMERYTURACH W POLSCE

Jak informował portal Życie: LICZBA NARODZIN W POLSCE WCIĄŻ ZMNIEJSZA SIĘ. CZYŻBY 500 PLUS PRZYNIÓSŁ ODWROTNY SKUTEK DO ZAMIERZONEGO

Portal Życie pisał również o… NIEPOKOJĄCE WYLICZENIA DOTYCZĄCE POLSKICH EMERYTÓW. STAWKA, ZA KTÓRĄ MUSZĄ PRZEŻYĆ JEST NIEWYOBRAŻALNIE NISKA