Śluby wielu Polaków zawierają ten element. Niestety, od teraz pary młode, które planowały wdrożenie go do swojej ceremonii, mogą zapomnieć o ślubie kościelnym.

Nowożeńcy często mają swoją wizję wymarzonego ślubu i starają się dążyć do jej realizacji. Ten element często był nieodłączny przy planowaniu idealnej ceremonii, jednak ci, którzy jeszcze ślubów nie wzięli, mogą się z nim pożegnać.

Decyzja arcybiskupa jest jasna – od teraz możemy zapomnieć o tym rodzaju uatrakcyjnienia ślubu.

Czego nie będzie wolno robić podczas ślubu?

Osoby, które jeszcze nie wzięły ślubu, muszą wziąć pod uwagę nowy zakaz wydany przez arcybiskupa lubelskiego. Metropolita nie był zadowolony z działań par młodych i postanowił je ukrócić.

Od teraz pary młode nie mogą decydować o wszystkim wedle własnych upodobań. Muszą wziąć pod uwagę zasady dotyczące oprawy muzycznej.

Wiele osób dotychczas decydowało się na wynajem zespołu lub solistów i wykonanie podczas ślubu piosenki Leonarda Cohena „Hallelujah”. Teraz jednak mogą o tym zapomnieć.

- Nie wolno wykonywać podczas liturgii muzyki o charakterze świeckim, w tym muzyki filmowej i rozrywkowej. Nie jest także dopuszczalne wykonywanie podczas sprawowania liturgii utworów o treści religijnej, ale z wykorzystaniem muzyki świeckiej – poinformował duchowny, arcybiskup Stanisław Budzik.

Dodał, że nie powinno się korzystać także z utworów religijnych, które jednak mają inne zastosowanie. Zadecydował także, że muzyka ma brzmieć na organach.

- Niestety, postępująca współcześnie sekularyzacja dotyka także liturgii, a zwłaszcza muzyki wykonywanej w kościołach – zauważa.

Podkreślił także, by pamiętać, że muzyka powinna mieć charakter religijny „zwłaszcza w celebracji niedzielnej”, gdyż tekst utworów ma „strzec i ożywiać wiarę”.

Co sądzicie o jego decyzji?

Przypomnij sobie o… GOŚCIE HOTELU OBARCZENI „DOPŁATĄ ZA BACHORA”. TAK PIĘCIOGWIAZDKOWY OBIEKT TRAKTUJE PRZYJEZDNYCH

Jak informował portal Życie: TADEUSZ RYDZYK TO PRAWDZIWY REKIN BIZNESU. NIE STRASZNE MU PRZECIWNOŚCI LOSU, MA PRZECIEŻ WSPARCIE

Portal Życie pisał również o… EMERYTKA OPOWIEDZIAŁA O SWOIM ŻYCIU I WYDATKACH. "GDYBY NIE RODZINA, MUSIAŁABYM PÓJŚĆ ŻEBRAĆ"