Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas prowadzonego przez siebie nabożeństwa zacytował słowa Ewangelii według św. Marka. Fragment czytania mówił o tym, jak Jezus oraz jego uczniowie mieli przeprawić się łodzią przez wodę.

W pewnym momencie, gdy Jezus spał z tyłu łodzi, zerwał się potężny wiatr, a do środka zaczęła wlewać się woda. Uczniowie obudzili Jezusa i zapytali, czy nie obchodzi go to, że zginą.

Wtedy Jezus wstał, uspokoił wiatr oraz jezioro. Spytał swoich uczniów, skąd w nich taki lęk oraz brak wiary.

Uczniowie Jezusa zastanawiali się, kim jest ich nauczyciel, skoro słuchają go nawet żywioły.

Porady arcybiskupa Grzegorza Rysia

„Ewangelia, której wysłuchaliśmy, może nam pomóc w życiu, ona nam może pomóc we właściwym postrzeganiu rozmaitych reakcji, gdy w życiu robi się trudno” – powiedział duchowny na temat przeczytanego przez siebie tekstu.

Wyjaśnił także, że sytuacja z Ewangelii jest trudna, jednak nie ze względu na głębokość jeziora, a to, że po drugiej stronie wody znajduje się świat pogan.

Abp Ryś podkreśla, że tę historię można odnieść także do swojego życia prywatnego czy zawodowego – gdy napotykamy trudności, wydaje nam się, że nie damy sobie rady.

To właśnie wtedy najbardziej liczy się nasza reakcja na przeciwności losu.

Metropolita podkreślał także, że podczas ogromnej wichury zło wkradło się w serca uczniów Jezusa – dlatego zabrakło im wiary i zaufania do ich nauczyciela.

Abp Grzegorz Ryś podkreślał, że według św. Tomasza „nie puszcza się sterów tylko dlatego, że nie ma się władzy nad wiatrem”.

Dodaje, że nie będąc podejrzliwym wobec Jezusa, można utrzymać ten ster, niezależnie od wiatru i warunków.

Abp Grzegorz Ryś jest doktorem habilitowanym nauk humanistycznych ze specjalizacją w dziedzinie historii Kościoła. Swoje obecne stanowisko obejmuje od 2017 roku.

Przypomnij sobie o… NIE WSZYSCY MOGĄ LICZYĆ NA WYPŁATĘ TRZYNASTEK. MOWA O NAWET 200 TYSIĘCY OSOBACH. KOMU NIE BĘDZIE PRZYSŁUGIWAĆ ŚWIADCZENIE

Jak informował portal Życie: TAK DROGO JESZCZE NIE BYŁO. POLSCY PRZEDSIĘBIORCY ZAPŁACILI NAJWYŻSZĄ W HISTORII SKŁADKĘ ZUS

Portal Życie pisał również o… CO DALEJ W SPRAWIE PODATKU OD MIĘSA. NOWE OFICJALNE INFORMACJE