To fakt, który mógł umknąć wielu osobom – Tadeusz Rydzyk nie jest jedynakiem. Duchowny ma trzech braci.

Ze względu na fakt, że raczej unikają oni mediów, fakt ten nie jest powszechnie znany. Co więcej, w rodzinie duchownego jest wiele tajemnic.

Tajemnice rodzinne ojca Rydzyka

Tadeusz Rydzyk ma liczną rodzinę, o której niewiele wiadomo. Mówi się nawet, że nie utrzymuje z nią kontaktu.

Wiadomo, że niektórzy bracia ojca Rydzyka nie mają pieniędzy – według informacji, które podają media, są wręcz skrajnie biedni, a założyciel Radia Maryja nie udziela im wsparcia finansowego.

Matka duchownego, Stanisława Rydzyk, urodziła czworo dzieci: Stanisława, Zygmunta, Mirosława oraz Tadeusza.

Pierwszy z nich, Mirosław Rydzyk, zamieszkał w Olkuszu i prowadzi mały zakład krawiecki. Jego maleńka firma ma siedzibę na poddaszu kamienicy.

Brat Tadeusza Rydzyka jest chory, ma orzeczony pierwszy stopień niepełnosprawności. Starszy mężczyzna mimo wszystko stoi po stronie swojego brata.

- Nie mam żalu do niego. On żyje dla Radia Maryja. Tam jest jego prawdziwa rodzina – wyjaśnia.

- Nie chcę, żeby przyjeżdżał do nas, bo ludzie od razu pomyślą, że mamy księdza w rodzinie i bogactwami nas zasypuje. Tadeusz zawsze do mnie zadzwoni, gdy przejeżdża przez Olkusz.

Pozostali bracia Tadeusza Rydzyka, Stanisław oraz Zygmunt, także mieszkają w Olkuszu, blisko zakładu krawieckiego Mirosława. Zygmunt jest po wylewie, a Stanisław przeżył zawał serca.

Stanisław i Zygmunt nie chcą wypowiadać się na temat swojego brata, jednak zrobiły to za nich ich dzieci. Co sądzą o duchownym?

- Odciął się od rodziny, nie utrzymuje z nami żadnego kontaktu, nawet nie dzwoni. On ma swoją Rodzinę w Toruniu (...) Skarbówka powinna go skontrolować, niech wreszcie ujawni majątek – mówi bratanica duchownego.

Według syna Zygmunta Rydzyka to Tadeusz skłócił całą rodzinę. Podobno kiedyś słynny duchowny przyjeżdżał pod osłoną nocy z prezentami z innych krajów – jak uważa bratanek ojca Rydzyka, wszystko robił na pokaz.

Przypomnij sobie o… KOLEJNE ZMIANY W PRAWIE O RUCHU DROGOWYM. BLISKO 40 TYSIĘCY POLSKICH KIEROWCÓW MOŻE STRACIĆ SWOJE UPRAWNIENIA

Jak informował portal Życie: ARCYBISKUP RADZI, JAK POKONAĆ PRZECIWNOŚCI LOSU. CO NA TEN TEMAT MÓWI ŁÓDZKI METROPOLITA

Portal Życie pisał również o… RODZICE CORAZ CZĘŚCIEJ WYPISUJĄ DZIECI Z RELIGII. CO JEST PRZYCZYNĄ