Jedno jest pewne- Jurek Owsiak pomógł tysiącom ludzi! W końcu zainicjowana przez niego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra nie tylko w Polsce, ale również i w innych krajach na świecie! Prowadzone zbiórki pieniędzy, aukcje charytatywne, organizowane występy, koncerty pomogły uratować zdrowie tysiącom dzieci i dorosłych.

Postać Jurka Owsiaka jest charakterystyczna dla WOŚP i zapewne już zawsze będzie na się kojarzyć z tą akcją. Mężczyzna nie tylko jest kreatywny i wpada na świetne pomysły, ale także potrafi być naprawdę fantastycznym liderem. Dzięki swojej charyzmie zachęcił miliony Polaków do wspierania akcji WOŚP.

Kariera zawodowa Owsiaka

Jerzy Owsiak urodził się 6 października 1953 roku w Gdańsku . Jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracował między innymi w Programie Trzecim Polskiego Radia, gdzie w latach dziewięćdziesiątych prowadził audycję „Brum” (w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych zmieniła nazwę na „Się kręci”).

Mężczyzna współpracował także z Program I Polskiego Radia oraz komercyjną stacją radiową RMF FM. Przez 16 lat pracował również dla telewizji TVP. Dla TVP2 przygotowywał program „Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki”, który w późniejszych latach dwukrotnie zmienił nazwę- na „Dziura w koszu”, a następnie „Kręcioł”. W TVP prowadził także finały WOŚP oraz program „Bezpieczne wakacje”.

Owsiak współpracował także z telewizją TVN oraz Canal +. Pomysłodawca WOŚP od 2 marca 1993 roku pełni funkcję prezesa zarządu tej fundacji. Ponadto obecnie współpracuje z Antyradiem, gdzie prowadzi audycję „Zaraz będzie ciemno”.

Zarobki pomysłodawcy WOŚP

Jerzy Owsiak nigdy nie ukrywał swoich zarobków i w jednym z wywiadów bez zastanowienia powiedział ile zarabia.

– „Moje wynagrodzenie wynosi około 10 tys. zł netto i nie przekracza trzykrotności średniej pensji w Polsce. Często ludzie mówią: „o takich pieniądzach możemy tylko pomarzyć", ale tak jest wyliczona. Sami tak ustaliliśmy. Ja nie pracuję w fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jestem od kilku lat szefem spółki Złoty Melon i na swoją pensję muszę zarobić”- powiedział w 2018 roku dla Radia Zet.

Życie rodzinne Owsiaka

Jerzy Owsiak od czterdziestu lat jest w związku małżeńskim z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak. Kobieta również pracuje w zarządzie fundacji WOŚP. Para niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym, gdyż chcą prowadzić normalne życie, bez blasku fleszy i paparazzi.

Małżeństwo ma dwie córki- 40-letnią Aleksandrę oraz 30-letnią Ewę. Ponadto Owsiak jest także dziadkiem dwóch dziewczynek.

Zobacz także: ZNANY DZIENNIKARZ POTRĄCIŁ STARUSZKĘ NA PASACH. TAKIEGO WYROKU W SPRAWIE NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Może zainteresuje Cię to: PIOTR NAJSZTUB POJAWIŁ SIĘ NA "MARSZU TYSIĄCA NÓG" W OBRONIE SĘDZIÓW. POLITYCY ODNIEŚLI SIĘ DO GŁOŚNEGO PROCESU W JEGO SPRAWIE

Portal "Życie" poleca: "ZNÓW UMIEM CHODZIĆ". NAJNOWSZE WIEŚCI O STANIE ZDROWIA TOMASZA LISA. CZY DZIENNIKARZ WRÓCI DO PEŁNI ZDROWIA