W niedzielę odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowanej przez Jurka Owsiaka. W tym roku celem jest zbiórka pieniędzy na sprzęt dziecięcej medycyny zabiegowej. Na ten moment uzbierano łącze ponad 5 i pół miliona złotych! Jak co roku nie brakuje oryginalnych licytacji na przeróżne przedmioty lub wydarzenia. Wiele z nich to białe kruki. Zebraliśmy kilka najciekawszych lub najbardziej zaskakujących propozycji.

1. Dzień w Sądzie Najwyższym w Warszawie.

Profesor Małgorzata Gersdorf, czyli pierwsza prezes Sądu Najwyższego wraz z sędziami Sądu Najwyższego zapraszają na wyjątkowy dzień. Można w nim zostać asystentem Pani prezes i zobaczyć miejsca w gmachu Sądu, które zwykle nie są przeznaczone do zwiedzania przez wszystkich. Oprowadzać po budynku będzie rzecznik prasowy Sądu, sędzia Michał Laskowski. Na koniec przewidziany jest obiad w towarzystwie sędziów i samej Pani prezes.

Ta licytacja na ten moment osiągnęła kwotę 10 099 zł!

2. Dzień na planie zdjęciowym "Kiepskich" z Andrzejem Grabowskim.

Wygrany spędzi dzień na planie serialu "Świat według Kiepskich" i pozna całą serialową rodzinę i sąsiadów. Po nagraniach uda się z Andrzejem Grabowskim na kawę w serialowym bufecie.

Na ten moment licytacja osiągnęła 9 900zł!

3. Partia szachów z prezydentem Poznania, Jackiem Jaśkowiakiem.

W tej aukcji wylicytować można partię w szachy z prezydentem Poznania. W poprzednich latach wystawił on trening boksu wraz z rękawicami bokserskimi. Jak podkreśla, "w szachy również wygrywa się głową!". Dorzuca on dodatkowo swój komplet szachów.

Licytacja na ten moment osiągnęła 6 700zł!

4. Limitowana kolekcja płyt Mozarta od Janusza Gajosa.

Janusz Gajos osobiście do rąk własnych przekaże wygranemu limitowaną kolekcję płyt Wolfganga Amadeusza Mozarta, którą otrzymał odbierając tytuł Człowieka Roku. Dla koneserów jest to prawdziwy skarb.

Na ten moment licytacja osiągnęła 5 200zł!

5. Wizyta w Pradze z Agnieszką Holland.

Wygrany zdobędzie dwa dni pobytu w czeskiej stolicy z polską reżyserką. Jest to miejsce bliskie jej sercu, w którym studiowała i ostatnio kręciła film.

Licytacja na ten moment osiągnęła 10 100zł!

Warto zwrócić uwagę na aukcjęo pierwszej kopii medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk (ponad 60 tys. zł), gitarę Elektryczną Nergal 6 (8 700 zł), lunch z Robertem Lewandowskim (ponad 40 tys. zł.) oraz kolację, którą będzie można zjeść w towarzystwie Mike`a Tysona (ponad 50 tys. zł.).

Wybór aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy jest ogromny, a wszystkie pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji.

Przypomnij sobie o… ZAKAZ HANDLU ZOSTANIE ROZSZERZONY NA KOLEJNE SKLEPY? W TEJ SYTUACJI W NIEDZIELE PRAKTYCZNIE NIC NIE BĘDZIE CZYNNE

Jak informował portal Życie: WIZERUNEK LECHA KACZYŃSKIEGO POJAWI SIĘ NA BANKNOTACH? „KAŻDE UPAMIĘTNIENIE TAK WIELKIEGO CZŁOWIEKA JEST GODNE”

Portal Życie pisał również o… „ZNÓW UMIEM JUŻ CHODZIĆ”. NAJNOWSZE WIEŚCI O STANIE ZDROWIA TOMASZA LISA. CZY DZIENNIKARZ WRÓCI DO PEŁNI ZDROWIA