Rok 2020 niesie kolejne podwyżki. Tym razem te lepsze, bo dotyczące płac. Cieszyć się nimi mogą pracownicy sieci Biedronka. O ile zwiększą się ich pensje?

Biedronka szykuje podwyżki!

O podwyżkach poinformowało Jeronimo Martins Polska. W umieszczonym przez firmę komunikacie, przedsiębiorstwo oznajmiło, że podwyżki dotyczyć będą takich zawodów jak np. sprzedawca czy kasjer. Ich pensje podniosą się o ok. 100-350 złotych brutto.

Poprzez podwyżki Biedronka chce docenić codzienne wysiłki swoich pracowników, a jednocześnie pokazuje im, że konsekwentnie dba o pozycję pracodawcy pierwszego wyboru w branży detalicznej.

 Biorąc pod uwagę skalę naszego zatrudnienia zdajemy sobie sprawę, że te podwyżki będą miały istotny wpływ na budżety domowe naszych pracowników, ale także na wiele lokalnych rynków pracy. Cieszymy się, że tą dobrą informacją możemy podzielić się z pracownikami wchodząc w rok, który jest jednocześnie rokiem 25-lecia Biedronki na polskim rynku - mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

O ile zwiększa się podwyżki pracowników popularnego dyskontu?

Jak się okazuje, podwyżki otrzyma blisko 57 tys. osób, jest jednak jeden warunek. Aby ją otrzymać, należy wykazywać się co najmniej „zgodną z oczekiwaniami”, oceną za ubiegłoroczną prace.

Kasjerzy, sprzedawcy i pracownicy sklepów „Biedronka” w 2020 roku otrzymają podwyżki w wysokości od 100 do 350 zł brutto miesięcznie. Czynnikami warunkującymi wysokość podwyżki są m.in. staż pracy, stanowiska i lokalizacji sklepu.

Także poczatkujący pracownicy dyskontu otrzymają podwyżki. C, którzy przepracowali mniej niż 3 lata zarobią od 3050 zł do 3200 zł brutto. Natomiast ci, których staż pracy przekracza 3 lata otrzymają od 3200 zł w mniejszych miejscowościach do 3650 zł brutto w dużych miastach.

Wzrośnie także dodatek uznaniowy, który przyznawany jest w oparciu o wyniki sklepu oraz jakość jego obsługi.

Dodatek do wynagrodzenia w ramach podwyżek wzrośnie i od stycznia wyniesie do 270 zł brutto (wzrost z 200 zł brutto).

Na podwyżki mogą liczyć także pracownicy centrów dystrybucyjnych. Ich pensja wzrośnie od 150 do nawet 500 zł brutto miesięcznie. Wynagrodzenie pracowników magazynowych wzrośnie w zależności od stażu pracy, lokalizacji i stanowiska od 3400 zł do 4150 zł brutto.

Pracownicy mogą liczyć także na premie uznaniowe. Przy średniej aktywności taka premia to 1200 zł brutto, ale należy opamiętać, że kwota ta może być dużo wyższa.

Przypomnij sobie o… POLACY ZAPŁACĄ WIĘCEJ ZA PRĄD, ALE PAŃSTWO OBIECUJE DOPŁATY. ILE BĘDĄ WYNOSIĆ I KIEDY MOŻNA SIĘ ICH SPODZIEWAĆ

Jak informował portal Życie: ANDRZEJ DUDA PRACUJE NAD PROJEKTEM OBNIŻENIA WIEKU EMERYTALNEGO. PRZEJŚCIE NA EMERYTURĘ W WIEKU 53 LAT BĘDZIE JEDNYM Z JEGO POSTULATÓW WYBORCZYCH