Agata Duda ma w kraju wielu swoich zwolenników, jednak nie brakuje jej także zażartych krytyków. Często posądzana jest o unikanie wywiązywania się z politycznych obowiązków.Z pełnieniem roli pierwszej damy nie wiążą się jednak żadne uprawnienia.

Pełni jedynie funkcje reprezentacyjne i ceremonialne. Między innymi towarzyszy głowie państwa podczas oficjalnych spotkań, czy wystąpień.

W ostatnim czasie do działalności prezydenckiej żony odnieśli się dziennikarze mediów związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem. Ich podsumowanie zdumiewa opinią.

Pracę pierwszej damy w 2019 roku wzięli pod lupę dziennikarze związanej z Tadeuszem Rydzykiem Telewizji Trwam. Jak wskazali, oskarżenia, według których pani prezydentowa udziela się zdecydowanie za mało, nie są słuszne.

Często o podejmowanych przez nią inicjatywach nie jest jednak wystarczająco głośno. Uważają, że Duda podejmuje się wielu zadań, które mają jednak mały rozgłos.

Zdaniem redakcji, w 2019 roku Duda pracowała nad szeregiem projektów. Uczestniczyła w ponad 50 wizytach zagranicznych oraz krajowych z prezydentem, ale także samodzielnie. Wsparła wiele inicjatyw charytatywnych, z roku na rok przekazuje fanty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoim patronatem objęła około 60 akcji, najczęściej charytatywnych.

Pierwsza dama spotykała się z dziećmi w szkołach, osobami starszymi oraz potrzebującymi, wsparła kobiety uczestniczące w misji Sophia na Sycylii, której zadaniem jest udaremnianie przemytu ludźmi. Wciąż udziela lekcji języka niemieckiego w Pałacu Prezydenckim.

Przyjaznych słów na temat działalności Agaty Dudy użył prezydencki minister Adam Kwiatkowski.- Pani prezydentowa spotykała się ze środowiskiem polonijnych nauczycieli, odwiedzała te miejsca, w których Polacy niosą pomoc swoim rodakom, ale też obywatelom tych państw, w których mieszkają.

Do tego Agata Duda spotykała się z dziećmi, zapraszała uczniów do Pałacu Prezydenckiego i sama odwiedzała ich w szkołach.

Kulisy pracy pierwszej damy na bieżąco śledzić można na oficjalnej stronie internetowej Prezydenta RP, gdzie poświęcono specjalną zakładkę właśnie pani prezydentowej. Wielu krytyków Agaty Dudy może być więc zaskoczonych ilością odbytych przez nią spotkań oraz podjętych inicjatyw.

Warto sobie przypomnieć: AGATA DUDA ZNOWU ZASKAKUJE. JEJ STYLIZACJA ROBI WRAŻENIE

Portal "Życie" pisał: AGATA DUDA CZARUJE NA PARKIECIE. CHYBA NIKT NIE WIEDZIAŁ O TAKIM TALENCIE ŻONY PREZYDENTA

Portal "Życie" pisał również o: MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA ZOSTAŁA NAPADNIETA. GDYBY NIE PEWIEN KIEROWCA, NIE BYŁOBY JEJ Z NAMI