Królową świadczeń, czyli 500-tkę partii rządzącej, mogą czekać zmiany. Jak się okazuje w roku 2020, pojawiać mają się kolejne zapomogi, a istniejące już 500 plus prawdopodobnie dotkną zmiany.

Nie będzie nowych świadczeń

Jak podaje „Business Insider”, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała koniec programów działających na zasadzie „500 +”. Zmiany dotkną także istniejącego już świadczenia, które rodzice otrzymywać będą w formie np. bonów, a nie jak dotychczas – bezpośrednio.

Partia rządząca w dalszym ciągu zamierza działać w kierunku polityki prorodzinnej. W tym roku, rząd chce zająć się pomocą rodzinom wielodzietnym, wprowadzając zmiany, które pozwolą im na łatwiejsze funkcjonowanie w środowisku. Jak się okazuje, nie będzie to jednak bezpośrednią pomoc finansowa.

pomysł ekonomistów - 600 dla pracujących i 400 dla niepracujących, pozwoli na zwiększenie aktywności zawodowej

Dół formularza

W społeczeństwie panuje przekonanie, że świadczenie 500+ negatywnie wpływa na rynek pracy. Zdarzają się rodziny, które rezygnują z aktywności zawodowej w pełni poświęcając się rodzinie i żyjąc z otrzymywanych świadczeń. Potwierdza to Marcin Mrowiec, główny ekonomista banku Pekao SA

Można by zmodyfikować program 500 plus w kierunku promowania beneficjentów programu, którzy pracują. Np. 600 plus dla pracujących, 400 plus dla niepracujących. Może z wyjątkiem matek, które mają troje i więcej małych dzieci.

Pomysł ekonomisty pozwoliłby osobom, które zrezygnowały z aktywności zawodowej, podjąć ją na nowo. Rozwiązanie to, zmobilizowałoby także takie środowiska, które świadczenia wykorzystują w sposób inny niż ten zamierzony przez rząd.

Przypomnij sobie o... KOLEJNY DUŻY BANK OSTRZEGA PRZED PLAGĄ FAŁSZYWYCH SMS-ÓW! OSZUŚCI CAŁY CZAS ZMIENIAJĄ SCHEMAT DZIAŁANIA

Portal Życie pisał również... IMPONUJĄCY HOROSKOP NA 2020 ROK. TRZY ZNAKI ZODIAKU BĘDĄ MIEĆ OGROMNE SZCZĘŚCIE