W ostatnim czasie wielu Polaków otrzymało świadczenia, które polegają na otrzymywaniu dodatkowych środków – tzw. bezpośrednie dopłaty. Wygląda na to, że to już ostatnie tego typu działania rządu. Od nowego roku Polacy nie otrzymają już dodatkowych środków.

Jak podkreśla minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, w 2020 roku Polacy nie dostaną już nowych dopłat bezpośrednich. Ujawniła, że władza nie będzie już dawać obywatelom pieniędzy do roku nie tylko w przyszłym roku, ale także do końca obecnej kadencji, czyli do 2023 roku.

Co z dopłatami od 2020 roku?

Minister rozwoju podkreśliła, że brak nowych programów zakładających dopłaty bezpośrednie nie oznacza braku pomocy dla rodzin wielodzietnych. Podjęto jednak decyzję, że będzie się to odbywało przez usługi. Celem rządu jest wspieranie tzw. mody na rodzinę, którą można zaobserwować np. w USA oraz Francji.

Jak na razie nie wiadomo, jakie programy zostaną wdrożone. Warto podkreślić, że już od nowego roku Polacy zapłacą o ok. 10% więcej za prąd, podrożeją również inne usługi oraz towary.

Jak mówi Jadwiga Emilewicz, nie będzie już nowych dopłat bezpośrednich – oznacza to, że dotychczasowe wciąż będą obowiązywać. Polacy nie muszą się martwić także o tzw. czternaste emerytury – te wypłaty również będą zrealizowane.

Warto nadmienić, że dopłaty typu 500+ tracą na wartości przez inflację. Usługi oraz towary drożeją, szykują się również podwyżki za wywóz śmieci, prąd i nie tylko. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dokonanie waloryzacji świadczenia, lecz – niestety – nie zostało ono przewidziane.

Decyzja o braku bezpośrednich dopłat podyktowana jest deficytem w budżecie, który pojawi się w 2020 roku.

Przypomnij sobie o… SĄD ZDECYDOWAŁ. TENOR MAREK TORZEWSKI MUSI ODDAĆ PRZYWŁASZCZONE PIENIĄDZE I ZAPŁACIĆ WYSOKĄ KARĘ GRZYWNY. TO BĘDĄ DLA NIEGO SMUTNE ŚWIĘTA

Jak informował portal Życie: CZARNE CHMURY NAD KAUFLANDEM. PRACOWNICY SIECI NIE ZAMIERZAJĄ ZREZYGNOWAĆ ZE SWOICH ŻĄDAŃ. OCZEKUJĄ PODWYŻKI O 800 ZŁOTYCH

Portal Życie pisał również o… SYNOPTYCY ZMIENIAJĄ ŚWIĄTECZNE PROGNOZY. CZY JEST JEDNAK SZANSA NA BIAŁE BOŻE NARODZENIE