Lidl jest jedną z sieci, która w swojej ofercie ma produkty bio. Sklep, który współpracuje z Firmą Świętokrzyską, od której pobiera ekologiczne warzywa i owoce, zrezygnował w plastikowych opakowań, w które zapakowane były te produkty. Zamiast tego, Lidl wprowadził tatuaż. To on ma teraz symbolizować produkty z oferty bio.

Jak pisze Business Insider Polska „metoda naturalnego znakowania produktów jest całkowicie bezpieczna – nie wpływa na strukturę warzyw i nie zmienia ich wartości odżywczych. Tatuaż pojawia się na warzywie, gdy wymierzona na niego zostanie skoncentrowana wiązka światła”

To nie jest jedyna zmiana, jaką planuje sieć. Założeniem Lidla jest całkowite zrezygnowanie z plastikowych opakowań. Firma ma je spełnić do końca 2025 roku. Nowe opakowania będą w pełni podlegać recyklingowi.

– Do końca 2019 roku obniżymy zużycie plastiku o 800 ton dzięki ograniczeniu materiału PET w butelkach wody Saguaro (442 tony plastiku mniej), czy też stopniowo redukując materiał, z którego produkowane są opakowania mięsa i drobiu (217 ton plastiku mniej), wyeliminujemy także 150 ton plastiku dzięki sprzedaży warzyw i owoców luzem. Teraz zdecydowaliśmy się na kolejne, innowacyjne rozwiązanie, wprowadzając wspólnie z Farmą Świętokrzyską natural branding – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, rzecznik Lidl Polska.

Portal "Życie" informuje o... PŁACISZ GOTÓWKĄ ZA ZAKUPY, MOŻESZ SIĘ NIEŹLE ZDZIWIĆ. WPROWADZONO NOWY LIMIT DLA KLIENTÓW

Warto sobie przypomnieć...   PILNA WIADOMOŚĆ OD SAMORZĄDÓW, NIE MA PIENIĘDZY NA PENSJE. CZY TO OZNACZA BRAK WYPŁAT TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI