Biedronka przyciąga małych klientów i ich rodziców do zakupów promocją umożliwiającą zbieranie punktów i wymienianie ich na maskotki. Po dużym sukcesie Gangu Świeżaków, wprowadzono Gang Słodziaków, który podbił serca dzieci. Okazuje się jednak, że ich zdobycie nie jest takie proste jak może się wydawać.

Klienci czują się oszukani

Jeden z klientów postanowił napisać do sieci Biedronka z zapytaniem o Słodziaki. Chciał dowiedzieć się, jak wygląda sprawa z nimi na dzień dzisiejszy. Miał dostać maskotki, ale nowej dostawy w skepie ma już nie być. W związku z tym czuje się oszukany.

"Ponownie jest problem ze słodziakami z Biedronki. Pytałem w wielu sklepach gdzie powiedzieli, że będą dostawy. Dzwoniłem 2 razy na infolinię gdzie dzisiaj powiedzieli, że dostaw już nie będzie. Gdy pisałem e-maila to tylko odbijają piłeczkę bo oni nic nie wiedzą. Poprzednio dokupili słodziaków a teraz nie zamierzają - po co skoro to są zaoszczędzone tysiące czy miliony złotych - oszukiwanie klientów pełną parą"- napisał Damian.

Stanowisko Biedronki w kwestii problemów z wydawaniem Słodziaków

Sieć Biedronka postanowiła odpowiedzieć na zarzuty pana Damiania odnośnie dostępności Słodziaków. Wielu klientom może się to nie spodobać.

"Nasza akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, którzy nadal odbierają maskotki. W ciągu ostatnich czterech dni średnio wydajemy po 12,5 tys. sztuk dziennie. W sumie do klientów trafiło już kilka milionów Słodziaków i będzie to rekordowa akcja, bo już teraz wydaliśmy ich więcej niż w roku ubiegłym. Na podstawie naszych analiz możemy stwierdzić, że na ten moment ponad 99% klientów, którzy chcieli odebrać Słodziaka, już to zrobiło" - wyjaśniła Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych w sieci Biedronka.

W dalszej części odpowiedzi odniosła się do regulaminu, w którym wyraźnie widnieje informacja, że akcja trwa do 1 grudnia 2019 roku lub do wyczerpania zapasów. Dodała również, że w sklepach wisiały specjalne plakaty z informacją, że Słodziaki znikną z półek.

"Obecnie maskotki są jeszcze dostępne w naszej sieci w części z 3000 sklepów, jednak ta dostępność dynamicznie się zmienia" - odpowiedziała Damianowi. 

Oznacza to, że Damian musi znaleźć wymarzoną maskotkę trzeba w jednym z 3000 sklepów w Polsce lub pogodzić się z tym, że jej nie otrzyma.

Zobacz także: NOWA BIEDRONKA ZASKOCZYŁA KLIENTÓW. TO JEDYNY TAKI SKLEP W POLSCE

Może zainteresuje Cię to: GENIALNA PROMOCJA TYLKO DZIŚ W BIEDRONCE. KAŻDY PRODUKT KUPISZ TANIEJ

Portal "Życie" poleca: NADCHODZI PRZEDŚWIĄTECZNY SZAŁ ZAKUPOWY. CZY 1 GRUDNIA BĘDZIE NIEDZIELĄ HANDLOWĄ