Rodzice po raz kolejny muszą spodziewać się większych wydatków na swoje pociechy. W przyszłym roku zapowiadane są bowiem wyższe ceny opłat za żłobki i przedszkola. Co gorsze, nie będą to minimalne sumy. Podwyżki mogą się okazać znaczące.

Zapowiadany wzrost cen złobków będzie najwyższy od 2011 roku. I choć już ceny placówek dla najmłodszych są wysokie, w 2020 roku będą jeszcze wyższe. "Gazeta Wyborcza" podaje, że takich cen w Polsce jeszcze nie było.

Warto zaznaczyć, że żłobki to często jedyne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców. Większość Polaków nie stać na to, by korzystać z usług niani. Ponadto, im szybciej dziecko zacznie uczęszczać do placówki edukacyjnej, tym możemy być pewni, że będzie się lepiej rozwijało. 

O ile więcej zapłacą rodzice?

Ceny żłobków będą się różniły w zależności od regionów i miast w kraju. Największych podwyżek mogą się spodziewać mieszkańcy Kielc. Mianowicie tam, miesieczny koszt żłobka wzrośnie nawet o połowę.

Jak podaje portal "Pikio.pl" większe wydatki dotkną także rodziców z Torunia. Tam podwyżka wyniesie ok. 40 złotych miesięcznie. 

Z kolei w Łodzi, wzrost pensji minimalnej do 2600 tys. zł., przekłada się na wzrost ceny żłobków, na które co miesiąc będzie trzeba wydać od ponad 312 złotych. 

To tylko niektóre z miast, w których zapowiedziano wzrost cen placówek dla najmłodszych. Podwyżyki mają wejść w życie prawie w całym kraju. Choć są jeszcze miasta, w których cena za złobek pozostanie niezmieniona.

Nie wzrosną koszty żłobków w stolicy. Mianowicie, w Warszawie realizowany jest projekt darmowwych żłobków, dzięki któremu rodzice najmłodszych mogą liczyć na spore oszczędności. 

Warto sobie przypomnieć...OGROMNE PIENIĄDZE, SŁAWA I SYMPATIA WIDZÓW. CZY ZWYCIĘZCY "MAM TALENT" ZASŁUŻYLI NA WYGRANĄ

Portal "Życie" informował: "DZIK JEST DZIKI, DZIK JEST ZŁY", A DO TEGO BARDZO CIEKAWSKI. NIECODZIENNE ZDARZENIE W JEDNYM Z PRZEDSZKOLI

Pisał również: PŁACISZ GOTÓWKĄ ZA ZAKUPY, MOŻESZ SIĘ NIEŹLE ZDZIWIĆ. WPROWADZONO NOWY LIMIT DLA KLIENTÓW