Duża część obywateli starszego pokolenia nie mogło pozwolić sobie na godne życie. Najniższa emerytura nie starczała im bowiem na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Od teraz będą mogli sobie pozwolić na wiele więcej.

Emerytura wyższa niż kiedykolwiek wcześniej

Wiceminister Stanisław Szwed poinformował o planowanych na 2020 rok podwyżkach najniższych świadczeń emerytalnych. Dzięki temu seniorzy będą mogli liczyć na większe pieniądze. Ponadto potwierdził on, że obecnie rząd pracuje nad wprowadzeniem trzynastej i czternastej emerytury.

- „Od 1 marca 2020 roku w związku z waloryzacją minimalna emerytura będzie wynosić 1200 zł brutto. Oprócz tego pracujemy nad trzynastą emeryturą jako ustawą, która będzie od kwietnia 2020 roku i czternastą emeryturą, która będzie od 2021 roku. Pracujemy w ministerstwie nad konkretnymi rozwiązaniami w tych sprawach” – zapewnia.

Jak wzrost najniższej emerytury komentują eksperci?

Według Elżbiety Ostrowskiej- szefowej Związku Emerytów i Rencistów, planowane zmiany ucieszą nie samych rencistów, a wszystkich Polaków. Ekspertka twierdzi, że wzrost najniższych świadczeń dla seniorów jest zapowiedzią podwyżki także innych świadczeń socjalnych.

- „Każdy krok zmierzający do poprawy sytuacji emerytów o najniższych świadczeniach jest krokiem w dobrym kierunku. Podwyższenie najniższych emerytur będziemy traktować jednak jako pierwszy krok do dalszego podwyższania świadczeń minimalnych” - mówi szefowa Związku Emerytów i Rencistów

Przypomnij sobie o… FALA LISTÓW Z ZUSU DO POLAKÓW. SĄ TAM ZAWARTE WAŻNE INFORMACJE

Jak informował portal Życie: LECH WAŁĘSA W SZPITALU. NOWE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA BYŁEGO PREZYDENTA

Portal Życie pisał również o… CHŁOPIEC O WIELKIM SERCU. MAŁY OLEK JEST WZOREM DO NAŚLADOWANIA