W Lublinie wybuchł skandal w związku z oszustwem, którego dopuścili się dwaj przedsiębiorcy zajmujący się hurtową sprzedażą mięsa.

Mężczyźni sprzedali firmie z Wielkopolski 43 tony filetów z kurczaka. Piersi kurze były sprzedawane jako całkowicie naturalne, czyli nie nastrzykiwane wodą oraz solą.

Gdy tylko wielkopolska firma otrzymała towar, zaczęła sama pompować filety. Jakież było zdziwienie pracowników, gdy pod wpływem roztworu piersi zaczęły pękać!

Sędzia Andrzej Wach z Sądu Okręgowego podkreślił, że kupujący stwierdził, iż z mięsem jest coś nie w porządku, ponieważ sam próbował je napompować. Mężczyzna wyjaśnia:

Producent zorientował się, że jest inaczej, bo sam nastrzyknął mięso przed jego przetworzeniem. Z powodu podwójnej ilości płynów mięso uległo zniszczeniu.

Pojawiły się podejrzenia, że mięso już wcześniej zostało napompowane. Przeprowadzone przez specjalistów analizy potwierdziły, że zakupione filety były już poddane ingerencji. Nieuczciwi hurtownicy przy pomocy roztworu wody z solą zwiększyli wagę filetów aż o 10 procent.

Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Teraz jeden ze sprzedawców został ukarany. Skazano go na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Musi również zapłacić 20 tysięcy złotych grzywny, a także oddać 30 tysięcy zł nawiązki oszukanej firmie.

Najbardziej bulwersujący jest fakt, że sprzedawcy nie ponieśli kary za nastrzykiwanie filetów, a jedynie za zatajenie tego faktu przed kupującym.

Ta kuriozalna sprawa z napompowaniem wodą 43 ton piersi kurzych pokazała, jak częstą praktyką jest nastrzykiwanie mięsa w polskich hurtowniach. Specjaliści podkreślają, że w firmach mięsnych jest to niemal standardowe działanie.

Teraz w mediach rozgorzała dyskusja na temat jakości mięsa, które trafia na polskie stoły. Choć pompowanie kurczaków wodą nie niesie ze sobą szkodliwych konsekwencji zdrowotnych, jednak zdecydowanie godzi w interesy polskich konsumentów.

Nie ulega wątpliwości, że przedsiębiorcy nastrzykują mięso wodą, by zarobić więcej. Tak spreparowane filety z kurczaka są bowiem znacznie cięższe od swoich całkowicie naturalnych odpowiedników.

Warto sobie przypomnieć... MĘŻCZYZNĘ POLIZAŁ PIES, LEKARZOM NIE UDAŁO SIĘ GO ODRATOWAĆ. BYŁ OKAZEM ZDROWIA

Portal "Życie" informuje także... ZIELONA CZĘŚĆ ZIEMNIAKA MOŻE MIEĆ NEGATYWNY WPŁYW NA ZDROWIE. ZAWSZE WARTO JĄ WYRZUCAĆ

Na portalu "Życie" dowiesz się również... PRODUKTY, KTÓRYCH NIE POWINNO SIĘ SPOŻYWAĆ NA CZCZO. MOGĄ SZKODZIĆ, A NAWET POWODOWAĆ POWAŻNE PROBLEMY