Złodzieje szukają coraz to nowszych sposobów na wyciągnięcie gotówki. Rozwija się technologia, ale także ich metody działania. Santander Bank poinformował na swoim Facebooku o popularnej formie kradzieży – cash trappingu, czyli umieszczeniu dodatkowej listwy w maszynie.

„Uwaga na Cash Trapping! Czym on jest? W najprostszej formie, to przyklejenie się wypłaconej gotówki do dodatkowo zamontowanej do bankomatu listwy, w miejscu gdzie powinien odbyć się odbiór pieniędzy” – pisze Santander Bank na swoim Facebookowym profilu.

Choć cash trapping nie jest nowością, to jest bardzo popularny i należy pamiętać, by zachować ostrożność. Santander Bank radzi, jak przechytrzyć oszustów i nie dać się okraść.

Cash trapping, czyli z ang. zastawienie pułapki na pieniądze, to inaczej umieszczenie przez złodziei nakładki w bankomacie. Znajduje się ona tam, gdzie powinny być wypłacone nasze pieniądze. Pieniądze nie mogą wyjść, ponieważ blokuje je pułapka-nakładka, ale nie mogą też zostać cofnięte do bankomatu, gdyż się do niej przyklejają.

Oszust czeka w pobliżu, a gdy osoba wypłacająca gotówkę uzna, że widocznie to wina awarii bankomatu – podchodzi i wyciąga banknoty.

By móc zgłosić jakąkolwiek awarię lub choćby jej podejrzenie, należy skontaktować się ze swoim bankiem. Warto przyjrzeć się bankomatowi oraz miejscu, w którym powinny być wypłacone pieniądze.

Jeśli padliśmy ofiarą cash trappingu – w żadnym wypadku nie możemy odejść od bankomatu, jeśli nie zgłosimy sprawy. Osoby, które najpierw odejdą od maszyny, prawdopodobnie już nie odzyskają swoich pieniędzy, gdyż zabierze je złodziej.

Inną metodą złodziei jest skimming – na niego również trzeba uważać przy wypłacaniu gotówki z bankomatu. Złodzieje chcą uzyskać dane z karty klientów bankomatów, korzystając z zamaskowanego skanera.

Przypomnij sobie o… TERAZ ZA ZAKUPY ZAPŁACIMY W ZUPEŁNIE NOWY SPOSÓB. POPULARNY MARKET WPROWADZA INNOWACYJNĄ USŁUGĘ

Jak informował portal Życie: NOWY NAJWYŻSZY SZCZYT POLSKICH GÓR. BADACZE PODALI ZASKAKUJĄCĄ INFORMACJĘ

Portal Życie pisał również o… OGRANICZENIA WJAZDU DO CENTRUM STOLICY. OD KIEDY ZACZNĄ OBOWIĄZYWAĆ