Krótko po godzinie 3 w nocy z piątku na sobotę pracowników kieleckiej firmy ochroniarskiej poderwał alarm. Otrzymali informację, że coś się dzieje na terenie sklepu Biedronka przy ul. Leśniówka.

Gdy dotarli pod wskazany adres, nie uwierzyli własnym oczom. W ścianie budynku znajdowała się ogromna dziura.

Krótkie oględziny wykazały, że ktoś włamał się do marketu. Jego łupem nie padły jednak znajdujące się w nim towary. Przestępcy pozostali w przedsionku sklepu i skupili się na bankomacie, który umieszczony był w ścianie budynku.

Bankomat został wysadzony w powietrze, a sprawcy ulotnili się wraz z kasetami pełnymi pieniędzy. Sprytnych włamywaczy poszukują obecnie kieleccy policjanci. Nie ustalono jeszcze, jaka dokładnie kwota została skradziona.

Rano na miejscu eksplozji pojawili się policyjni technicy. Dokonywali oględzin miejsca i zabezpieczali pozostawione ślady. Policjanci zabezpieczali również zapis z kamer monitoringu, kte znajdują się w tamtejszej okolicy.

W tej chwili policja dysponuje nagraniem, na którym widać całe włamanie. Obecnie podejmowane są działania, które mają na celu ustaleniu sprawców przestępstwa.

Policja poszukuje m.in. świadków tego zdarzenia. Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach na łamach portalu Nasze Miasto apeluje:

Jeśli ktoś był świadkiem zdarzenia, widział coś nietypowego w tej okolicy lub przejeżdżał akurat drogą krajową numer 73, a ma w samochodzie kamerkę, prosimy o kontakt. Można dzwonić pod numer 41-349-33-10 lub numer alarmowy 112.

Mieszkańcy budynków znajdujących się w pobliżu Biedronki mówią, że w nocy słyszeli głośny wybuch. Nikt jednak nie spodziewał się, że przestępcy mogliby wysadzić w powietrze bankomat.

Jak informował portal "Życie": TELEWIZYJNA GWIAZDA JECHAŁA 885 KM/H! SĄ JUŻ WYNIKI ŚLEDZTWA

Warto przypomnieć... SĄD WYDAŁ DECYZJĘ W SPRAWIE KAMILA DURCZOKA! CHODZI O FAŁSZOWANIE DOKUMENTÓW

Pisaliśmy o... ŻEGNAMY POSŁA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI! WSZYSTKO WYDARZYŁO SIĘ DZIŚ W NOCY