Marka Lidl znana jest z niekonwencjonalnych rozwiązań. Niedawno popularna sieć dyskontów jako pierwsza podjęła walkę z marnowaniem żywności. W akcji „Kupuję, nie marnuję” możemy kupić przecenioną, ale nadal całkowicie zdatną do spożycia żywność.

Teraz Lidl wprowadza coś zupełnie nowego. To usługa płatności mobilnych, dzięki których nasz smartfon zmieni się w wygodne narzędzie do robienia zakupów.

Nowa usługa płatności mobilnych od Lidla nosi nazwę Lidl Pay. Pozwala robić zakupy w ponad 700 sklepach marki poprzez aplikację mobilną Lidl Plus. Sama aplikacja również jest nowością na rynku - została udostępniona polskim klientom dopiero w kwietniu tego roku.

Aplikacja mobilna Lidla daje dostęp do spersonalizowanej karty klienta z jego kodem kreskowym. Zapewnia również podgląd wszystkich paragonów za zakupy w Lidlu. W ten sposób w każdej chwili możemy je sprawdzić i porównać.

Lidl Plus to również niepowtarzalna szansa skorzystania z wielu kodów rabatowych. Nic więc dziwnego, że aplikacja szybko zyskała uznanie wśród polskich konsumentów. Zaledwie we wrześniu skorzystało z niej 3,98 mln użytkowników.

Płatności mobilne Lidl Pay to unikatowe rozwiązanie, które zostanie udostępnione polskim klientom już na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. W tej chwili trwają testy tej pilotażowej usługi. Oznacza to, że realizowana jest w niewielkiej skali, by sprawdzić poprawność jej działania.

Dotychczas Lidl Pay dostępny był zaledwie na hiszpańskim rynku. Teraz niemiecka się dyskontów wprowadzi to innowacyjne rozwiązanie także do Polski.

Aby skorzystać z mobilnej płatności Lidl Pay, użytkownicy będą musieli podpiąć do aplikacji Lidla swoją kartę płatniczą. Następnie należy autoryzować tę operację w swoim banku.

W ten sposób zyskujemy możliwość do wygodnych płatności za zakupy w Lidlu. Zapłata za zakupione towary odbywa się poprzez wygenerowanie w aplikacji specjalnego kodu QR, który jest skanowany poprzez czytnik kasowy.

Warto sobie przypomnieć... LIDL PRZEDSTAWIŁ ROCZNY RAPORT PŁAC. WIEDZIAŁEŚ, ŻE MOŻNA TAM TYLE ZAROBIĆ?

Portal "Życie" informuje również o... HISTORIA TEGO PIERŚCIONKA CHWYTA ZA SERCE. W ROCZNICĘ ZARĘCZYN ZNÓW ROZKWITA UCZUCIE

Na portalu "Życie" dowiesz się również... KOLEJNE STARCIE POPULARNYCH DYSKONTÓW. LIDL SZYKUJE ODPOWIEDŹ NA SŁODZIAKI!